Powiat remontuje drogi

Drogowcy z Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie nie odpoczywają. Po pozimowych pracach porządkowych na drogach naszego powiatu, przyszedł czas na remonty cząstkowe nawierzchni. Na zlecenie Starostwa wyremontowano frezem drogi powiatowe w kilku gminach Powiatu.

Prace na drogach powiatowych trwają nieustannie. Zakończone zostały roboty polegające na czyszczeniu dróg powiatowych po zimie z piasku i zanieczyszczeń na odcinkach okołokrawężniowych. Teraz Starostwo zakupiło 1.000 Mg destruktu drogowego. Destrukt, zwany także frezem jest górną warstwą nawierzchni drogowej, rozkruszonej podczas remontów i służy jako dobry materiał do ponownego utwardzania dróg.

Drogę Helenówka - Jaworznik pokryto frezem. Całkowicie nowa nawierzchnia zostanie tu położona w przyszłym roku.

Frez położono na drodze powiatowej nr 3808 - S na odcinku od Helenówki do Jaworznika.
Wykonano tam remont nawierzchni jezdni położonej na odcinku od posesji K. Czyża do istniejącej nowej nakładki bitumicznej w Jaworzniku. Na tej drodze na odcinku 2 km frez położono na całej czterometrowej szerokości jezdni.

Tak jeszcze do niedawna wyglądała nawierzchnia tej drogi

Przypomnijmy ponadto, że na tę drogę Starostwo zgłosiło przed trzema tygodniami do Marszałka Województwa wniosek o dofinansowanie w ramach planowanych swoich inwestycji i ubiega się o środki na jej modernizację w ramach działań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Na drodze z Wysokiej Lelowskiej do Przybynowa pobocza po obu jej stronach utwardzono frezem

Także na drodze 3809 - S Choroń - Przybynów - Wysoka Lelowska - Żarki do skrzyż. z DW 793 - na ul. Częstochowskiej w Przybynowie, frezem wyremontowano nawierzchnię gruntową na odcinku 500 m i szerokości 5 m oraz wyrównano istniejącą nawierzchnię gruntową równiarką na długości 400 mb i szerokości 6 mb. Również na tej drodze, na odcinku od Wysokiej Lelowskiej do Przybynowa uzupełniono zaniżone pobocza frezem obustronnie.

Podobny remont drogi powiatowej wykonano na drodze 3803 - S Osiek - Koclin - Pińczyce - Żelisławice, tutaj na odcinku od Pińczyc do granic z powiatem będzińskim, wykonano remont cząstkowy na odcinku 1000 mb.

"W ramach posiadanych możliwości finansowych, głównie z wykorzystaniem własnego sprzętu i pracowników, Powiatowy Zarząd Dróg realizuje roboty planowane, zmierzające do poprawy odwodnienia pasa drogowego." - mówi Mariusz Sikora, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. - "Podejmujemy także prace w przypadku interwencji zgłaszanych przez mieszkańców i radnych".

Powiatowi drogowcy własnymi siłami wykonują obcinanie odrostów z pni drzew oraz z zarośli pasa drogowego, koszenie traw, naprawy bieżące dróg.
Powiat wykonuje także odnowę oznakowania poziomego miejsc niebezpiecznych tzn. przejść dla pieszych, skrzyżowań dróg. Zakupiono znaki drogowe pionowe, które są ustawiane przy drogach powiatowych na bieżąco w miarę potrzeb.
LIP