Starostwo remontuje szkoły

Wakacje to czas odpoczynku dla uczniów i nauczycieli. Na dwa miesiące ich miejsce zajęli pracownicy ekip remontowych, którzy w szkołach podległych Staroście Myszkowskiemu trwają zakrojone na szeroką skalę prace remontowe.

Starostwo wykorzystuje wakacje by zarówno w szkołach jak i innych placówkach oświatowych wykonać potrzebne prace remontowe i modernizacyjne.
"W tym roku przekazaliśmy spore kwoty na niezbędne inwestycje i remonty w szkołach ponadgimnazjalnych. Można rzec, że sięgnęliśmy głęboko do kieszeni." - mówi starosta myszkowski Marian Wróbel. - "Część z zaplanowanych zadań została zrealizowana, część jest w trakcie realizacji. Dla Starostwa priorytetem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów." Łączny koszt remontów dla wszystkich jednostek szacuje się na kwotę blisko 250.000,00 zł.

Ściany w budynku ZS w Będuszu zostały docieplone

Dzięki dofinansowaniu Starostwa możliwe stało się docieplenie ścian, remont dachu i wymiana okien w budynku Zespołu Szkół Nr 2 w Myszkowie - Będuszu, wymiana drzwi wejściowych oraz ścianki okiennej. Najważniejsze prace trwają przy dociepleniu ściany szczytowej. Wyremontowano tutaj także i zaadaptowano szkolne pomieszczenia na szatnię.
Remont kapitalny przeszła już pracownia fryzjerska, pomieszczenia socjalne, klatka schodowa i jedna z klasopracowni w Zespole Szkół Nr 1 w Myszkowie, przy ul. Kwiatkowskiego. Teraz ekipa remontowa ZEAS dokona tam remontu kapitalnego pokrycia dachu.
W Zespole Szkół w Żarkach w trakcie remontu są toalety uczniowskie oraz adaptacja pomieszczeń na pracownię gastronomiczną i malowanie pracowni lekcyjnych. Zaadaptowano pomieszczenia pod potrzeby centrum multimedialnego, a wkrótce wymienione tu zostaną schody wejściowe do szkoły.

Docieplone zostały ściany myszkowskiego liceum

W Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie docieplana jest część ścian, wymienione zostaną tu drzwi wejściowe i część okien oraz pomalowana część pracowni.
Całością prac remontowych zajmuje się Zespół Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Szkół i Placówek Oświatowo - Wychowawczych. Część prac podyktowana jest wymogami Unii Europejskiej. Tak jest np. z docieplaniem budynków szkół. "Większość prac remontowych wykonywana jest przez własną brygadę remontową ZEAS-u. - mówi dyrektor jednostki Leon Okraska. - Nasza ekipa m.in. wymieni pokrycie dachu w Zespole Szkół Nr 1 w Myszkowie oraz dokona adaptacji pomieszczeń na salę terapii zajęciowe dla dzieci w Publicznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, przy ul. Partyzantów.

Odnowieniem pokrycia dachowego w ZS Nr 1 zajęła się ekipa ZEAS

W marcu br. Starostwo przeznaczyło z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej blisko 98 tys. zł na wykonanie prac termodernizacyjnych w szkołach. Środki na remonty pochodzą także z własnych środków budżetowych powiatu, a częściowo ze środków Rady Rodziców oraz sponsorów.
Jak widać zadań jest sporo, wielkie są również nakłady na nie. Powiatowe placówki oświatowe w ostatnich latach dzięki prowadzonej termomodernizacji i pracom remontowym wypiękniały zewnętrznie i wewnętrznie.
"Starostwo dokłada starań, by również sale dydaktyczne oraz wszystkie pomieszczenia były zmodernizowane i odnowione. Inwestowanie w szkoły i placówki oświatowe to ze wszech miar słuszna i potrzebna inwestycja - dodaje starosta Marian Wróbel - i robimy to nie tylko podczas wakacji, ale dbając konsekwentnie o oświatę. "Wszystkie niezbędne prace zakończone zostaną do pierwszego dzwonka w szkołach.
SIE