Wojewoda uznał protest starosty ws. hali sportowej

Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk pozytywnie rozpatrzył protest Starostwa Powiatowego na decyzję w sprawie uprzedniej negatywnej opinii wniosku o dofinansowanie ze środków unijnych, budowy hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Myszkowie.

Sprawa dotyczy wniosku Starostwa złożonego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, dot. "Wzrostu dostępności do infrastruktury sportowej poprzez budowę sali gimnastycznej przy ZS nr 1 w Myszkowie." Realizacja inwestycji przewidziana jest na lata 2009-2010. Ogółem inwestycja ma kosztować blisko 7,5 mln zł, z czego ponad 5 mln zł pochodzić ma ze środków unijnych.
Starostwo zgodnie z obowiązującymi procedurami wniosło protest do Wojewody za pośrednictwem Instytucji Zarządzającej, czyli Urzędu Marszałkowskiego. Zgodnie z procedurami, po każdym etapie naboru, oceny formalnej i merytorycznej oraz wyboru projektu w trybie konkursowym w ramach RPO wnioskodawca, w tym przypadku Starostwo, w przypadku negatywnej decyzji i odrzuceniu lub nie wybraniu jego wniosku do dofinansowania lub umieszczeniu projektu na liście rezerwowej ma możliwość wniesienia protestu do właściwej instytucji. Starosta Myszkowski wniósł taki protest w dn. 19 listopada br. Teraz otrzymał odpowiedź w sprawie wniesionego protestu. Wojewoda uznał, że dokonana formalna ocena wniosku była nieprawidłowa.
Urząd Marszałkowski uprzednio zakwestionował wniosek Starostwa niewłaściwie interpretując dokumenty załączone do wniosku. "Naszym zdaniem, na podstawie przytoczonych w ocenie formalnej argumentów, należało stwierdzić, że wniosek został odrzucony bezpodstawnie. Wnieśliśmy więc protest w tej sprawie. Obecnie dopuszczono nasz wniosek do dalszej oceny merytorycznej." - mówi Marian Wróbel, starosta myszkowski.
STY