Uczczenie pamięci ofiar na sesji

Pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem uczczono w trakcie sesji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, która odbyła się 13 kwietnia br. Uczestniczyli w niej m.in. starosta myszkowski Łukasz Stachera i radni powiatowi.

Fot. Bożena Kolasa
Pamięć ofiar pod Smoleńskiem uczczono na sesji w Koziegłowach

W związku z tragiczną katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem, 13 kwietnia br. w sali sesyjnej Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy odbyła się sesja Rady, poœwięcona uczczeniu pamięci ofiar.
W Sesji uczestniczyli m.in. starosta myszkowski Łukasz Stachera, burmistrz Jacek Ślęczka, zastępca Stanisław Błoński, członkowie Zarządu Powiatu Mariusz Morawiec i Andrzej Jastrzębski, wiceprzewodnicząca Rady Dorota Kaim - Hagar, pracownicy urzędu, sołtysi, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe, harcerze.
"Dzień 10 kwietnia 2010 r. wpisał się tragicznie w kartę pamięci historii naszej Ojczyzny. Tragiczną śmierć w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem poniosło 96 osób. W wyniku katastrofy lotniczej Rzeczpospolita Polska poniosła dramatycznie bolesną stratę, śmierć poniosły najważniejsze osoby w Państwie. (...) Zginęli, pełniąc swą służbę publiczną na rzecz dobra wspólnego, jakim jest nasza Ojczyzna. Stała się rzecz trudna dla całego narodu, ojczyzna nasza została dotkliwie doświadczona." - inaugurowała sesję Joanna Kołodziejczyk, przewodnicząca rady. Burmistrz Jacek Ślęczka odczytał listę osób, które zginęły w katastrofie. Zebrani, minutą ciszy, uczcili pamięć tragicznie zmarłych ofiar katastrofy lotniczej. Sesję zakończono krótką modlitwą w intencji zmarłych.

Fot. Bożena Kolasa
Wpisów dokonali również przedstawiciele Powiatu, w tym starosta Łukasz Stachera.

W Urzędzie Gminy i Miasta Koziegłowy wyłożona została również księga kondolencyjna. Wpisy można było również składać w czasie sesji.