Świętowali emeryci z Jastrzębia

W niedzielę 2 maja Koło PZERiI w Jastrzębiu obchodziło rocznice swego powstania. Na zaproszenie przewodniczącego Edwarda Kuca odpowiedzieli członkowie koła, władze powiatowe związku oraz władze samorządowe powiatu i gminy.

Pierwsze urodziny koła emerytów w Jastrzębiu

Przed rokiem powstało w Jastrzębiu terenowe koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Rzeczypospolitej Polskiej. Jego założycielem i pierwszym przewodniczącym jest Edward Kuc. Rocznica powstania była okazją nie tylko do świętowania, ale również do podsumowania rocznej działalności, spotkania z władzami powiatu i gminy. Zaproszenie władz koła przyjęli m.in.: starosta myszkowski Łukasz Stachera, wójt Poraja Marian Szczerbak, radna powiatowa Anna Socha - Korendo, władze powiatowe PZERiI w Myszkowie – przewodnicząca Genowefa Lasecka i wiceprzewodniczący Jerzy Froś. Jastrzębskie koło liczy blisko pół setki osób. "Cieszyć się życiem bez względu na wiek, korzystać z chwili bez żalu, że przemija” - ta dewiza zdaje się towarzyszyć członkom koła w codziennej działalności. Działalność jastrzębskiego skupia się wokół organizacji życia kulturalno-oświatowego emerytów, rencistów i inwalidów, współpraca z działającymi w powiecie i gminie stowarzyszeniami, instytucjami i organizacjami jak: koła gospodyń wiejskich, zespoły folklorystyczne, członkowie poświęcają się pracy społecznej i charytatywnej. Codzienna praca w kole ma na celu mobilizowanie członków Związku do aktywnego udziału w życiu społecznym, a przez to integrowanie środowiska. Członkowie mogą podzielić się swoimi zdolnościami i talentami z innymi ludźmi, brać i dawać radość, pracować społecznie na rzecz lokalnej społeczności. I tą pracę doceniają przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, którzy przybyli na rocznicową uroczystość. ”Wyrażam pełne uznanie dla wartości życia oraz wdzięczność za ofiarny, codzienny trud, za siłę w pokonywaniu przeciwności losu. Zasłużyliście Państwo na ogromny szacunek i uznanie. Chociaż czas posrebrzył Państwu skronie, to w Waszych sercach pozostała ta sama radość życia, szacunek dla drugiego człowieka, a zdobyte doświadczenia pozwalają bardziej dojrzale spojrzeć na życie.” - mówił starosta myszkowski Łukasz Stachera. Przewodnicząca Zarządu Powiatowego Polskiego Zawiązku Emerytów, Rencistów i Inwalidów RP w Myszkowie Genowefa Lasecka życzyła: ”Proszę przyjąć najlepsze życzenia, wszelkiej pomyślności, zadowolenia, dni bez trosk i życia spędzonego w zdrowiu i szczęściu.” Wszelkiej pomyślności władzom i członkom koła życzył wójt Marian Szczerbak. Drobny poczęstunek, przy którym członkowie koła mogli się spotkać, ufundował starosta myszkowski Łukasz Stachera.

P1250578_782652640.JPG