Bezpieczne wakacje

Już dziś rozpoczęły się wakacje. Jak corocznie myszkowscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze będą organizowali spotkania z dziećmi i młodzieżą promujące bezpieczne zachowanie na drodze, nad woda oraz w innych miejscach wypoczynku.

Policjanci z myszkowskiej komendy będą czuwać również na porajskim zalewie.

Wielu z nas wyjeżdża ze swoimi pociechami na urlop. Dzieci i młodzież spędzają wakacje na koloniach i obozach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też apelujemy do rodziców i opiekunów grup zorganizowanych o baczne zwracanie uwagi na poczynania naszych pociech, które nie mając zorganizowanych atrakcji, same wymyślają sobie często bardzo niebezpieczne zabawy. Należy również pamiętać podczas organizacji zabaw dla naszych podopiecznych o ich dobrym i przemyślanym przygotowaniu, tak aby dzieci całe i zdrowe wróciły do szkolnych ławek. Jak corocznie myszkowscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze będą organizowali spotkania z dziećmi i młodzieżą promujące bezpieczne zachowanie na drodze, nad woda oraz innych miejscach wypoczynku. Policjanci będą patrolować miejsca wypoczynku, w szczególności „dzikie kąpieliska”, rejon dyskotek i zabaw na wolnym powietrzu. Funkcjonariusze ruchu drogowego w ramach bieżącej służby będą kontrolować trzeźwość kierowców i stan techniczny autokarów przewożących dzieci na miejsce wypoczynku.

www.myszkow.slaska.policja.gov.pl
CZE