Turniej w Ruchu Drogowym

Zakończyły się kolejne eliminacje powiatowe w ramach „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Dla najlepszych uczestników Powiat Myszkowski ufundował trofea sportowe i rowery.

Turniej odbył się na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Myszkowie. Uczestniczyło w nim 12 drużyn, reprezentujących szkoły leżące w obrębie Powiatu.
Zawody były bardzo wyrównane i pełne emocji. Przed uczestnikami stało bowiem wiele trudnych zadań, tak teoretycznych, jak i praktycznych. W ten sposób pożyteczna wiedza teoretyczna mogła znaleźć realne odzwierciedlenie w symulacji warunków drogowych.
Młodzież musiała zdać test, który przygotowany został przez myszkowskich policjantów, jak również udowodnić swoje umiejętności jazdy na rowerze po specjalnie zaprojektowanym torze przeszkód oraz zastosować w praktyce przygotowanie z udzielania pierwszej pomocy.
Po zmaganiach przyszła kolej na najbardziej sympatyczną, ale i pełną emocji część przedsięwzięcia, jaką było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
Starosta Myszkowski Wojciech Picheta pogratulował wszystkim uczestnikom Turnieju, gdyż bez względu na zajęte miejsca, udział w nim przyczynił się do poszerzenia indywidualnej wiedzy wszystkich uczniów.
Główne nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie, czyli rowery górskie powędrowały do najlepszych zawodniczek, czyli Pauliny Wyporskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Myszkowie i Anety Sikory z Gimnazjum w Niegowie.
W kategorii drużynowej nie miały sobie równych: Szkoła Podstawowa nr 4 w Myszkowie, Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisku oraz Gimnazjum w Niegowie. To właśnie te zespoły awansowały wyżej i będą reprezentować Powiat Myszkowski w etapie okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Data zawodów to 26 kwietnia w SZ nr 50 w Częstochowie.
Nagrody wręczali wspólnie Starosta Myszkowski Wojciech Picheta oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Myszkowie podkomisarz Sławomir Zagrobelny.
Podobnie jak przed rokiem, Turniej wypadł znakomicie. Jest to bardzo cenne przedsięwzięcie. Młodzież uwielbia jazdę na rowerze, tymczasem natężenie ruchu kołowego na drogach rośnie z roku na rok, co oznacza wzrastający poziom niebezpieczeństwa dla miłośników rowerowego relaksu. W im większym więc stopniu młodzi ludzie poznają zasady rządzące ruchem drogowym, w tym większej mierze poprawią własne bezpieczeństwo na drodze.
Turniej został przygotowany przez myszkowskich policjantów we współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Myszkowie oraz personelu Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Myszkowie.

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Podkomisarz Sławomir Zagrobelny wręczają jedną z głównych nagród – rower – Paulinie Wyporskiej

Drugi rower trafił do rąk Anety Sikory

Starosta wręczał nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów rowerowych

Turniej_w_ruchu1_768373624.JPG