Dożynki Powiatowe - już 8 września!

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Burmistrz Miasta i Gminy Żarki zapraszają na Dożynki Powiatu Myszkowskiego.

To niezwykle ważne wydarzenie dla całego powiatu tym razem będzie mieć miejsce w Żarkach. Poniżej zamieszczamy ważne informacje, dotyczące przebiegu uroczystości.

Dożynki Powiatu Myszkowskiego - 08.09 2013 r. Żarki

Program Dożynek:
13.30 – Formowanie i wymarsz korowodu dożynkowego z placu targowego z Orkiestrą Dętą OSP Żarki
14.00 - Msza Święta Dożynkowa w kościele p.w. Świętych Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach
14.45 – Przejście korowodu dożynkowego do amfiteatru przy ul. Steinkellera wraz z Orkiestrą
15.30 – Uroczyste otwarcie Dożynek Powiatowych wraz z Jurajską Kapelą Biesiadną
- powitanie
- wręczenie chleba dożynkowego
- wręczenie wyróżnień dla zasłużonych rolników
- wystąpienia gości

godz. 16. 30 – Przekazanie wieńcy dożynkowych
godz. 16.45 – Występy zespołów ludowych wraz z promocją gmin