Turniej o „Czarne Diamenty”

Starostwo Powiatowe w Myszkowie wsparło organizację XXXVIII Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o „Czarne Diamenty”, który tym razem odbył się w Galerii Oczko w Myszkowie. Juniorzy i kadeci rywalizowali przy aplauzie sporej grupy miłośników boksu.

Łącznie do turnieju zgłosiło się 64 zawodników z 16 klubów w tym 5 ekip zagranicznych m.in.: Ukraina – Lwów, Niemcy – ABC Homberg, Baden – Wurttemberg, Czechy – Reprezentacja Kraju, Holandia – Rotterdam.
Okazało się, że umiejscowienie imprezy w Galerii Oczko jest znakomitym wyborem, gdyż w dużej mierze przyciąga publiczność.

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, wspólnie z Dyrektorem MOSiR Piotrem Wysockim wręczał nagrody - ufundowane przez Starostwo Powiatowe - najlepszym zawodnikom.

Pięściarze rywalizowali w następujących kategoriach wagowych : Kadeci – 46kg, 48kg, 50kg, 52kg, 54 kg, 57kg, 60kg, 63kg, 66kg, 75kg, 80kg, 80kg+. Juniorzy – 52kg, 56kg, 64kg, 69kg, 75kg, 81kg, 91kg, 91kg+.

Myszkowscy kibice z pewnością czekali na walki z udziałem miejscowych zawodników. Jedną z nich był finałowy pojedynek w wadze 91 kg+ reprezentanta LKS Myszków, tegorocznego mistrza Polski juniorów Miłosza Wodeckiego z Czechem Patrikiem Dome. Zawodnik z Myszkowa wygrał jednogłośnie na punkty.

Oto, jak wygląda ostateczna punktcja:

KADECI

Waga 91kg+ :
1. Miłosz Wodecki – LKS Myszków
2. Patrik Dome – CZECHY

Podziękowania dla sponsorów :
Urząd Miasta Myszków, Starostwo Powiatowe w Myszkowie, MOSiR Myszków, Urząd Marszałkowski w Katowicach, Galeria Kupiecka „OCZKO”, Naturalna Woda Mineralna Jurajska, Firma „SOKPOL”, Ośrodek Wypoczynkowy „ORLE GNIAZDO HUCISKO”, Zakład Produkcji Obuwia „OSCAR”, PF Studio „PRINT COLOR” Agnieszka i Paweł Fronciszowie, Noże i Ostrza przemysłowe do cięcia i perforacji „WOLDAR”, Pizzeria Capri.

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta wręcza puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie jednej z najlepszych drużyn

Początek walki finałowej, pani sędzia za chwilę rozpocznie kolejną rundę
CZE

czd1_240184259.JPG