Powiat Myszkowski zakończył prace w dawnej siedzibie PUP

Zakończyły się prace związane z remontem budynku przy ul. Pułaskiego, dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy. Obiekt zostanie przeznaczony na działalność administracyjną.

Remont tzw. „pałacyku” jest ostatnią inwestycją Powiatu Myszkowskiego, która została zakończona w mijającej kadencji. Warto przytoczyć w telegraficznym skrócie wcześniejsze najważniejsze przedsięwzięcia, które prowadził Zarząd Powiatu w składzie: Wojciech Picheta (przewodniczący), Mariusz Trepka (wiceprzewodniczący), Piotr Bańka, Jarosław Kumor, Michał Trojakowski.

W telegraficznym skrócie
Jednym z najważniejszych przedsięwzięć był remont i ostatecznie oddanie do użytku nowego pawilonu Szpitala Powiatowego w Myszkowie, który stał się wizytówką Powiatu Myszkowskiego i jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w regionie. Ponadto, dzięki efektywnym negocjacjom Zarządu Szpital Powiatowy poszerzył swoją ofertę o nowoczesny oddział kardiologiczny.

W ciągu ostatnich lat przeprowadzono gruntowne kompleksowe remonty szkół ponadgimnazjalnych (termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego), a następne są już zaplanowane. Co więcej, każdego roku przeprowadzane były we wszystkich placówkach remonty bieżące.

Na uwagę zasługuje fakt, że w dziedzinie edukacji wprowadzono kształcenie w wielu nowych zawodach, uwzględniających aktualną sytuację na rynku pracy. W czasie obecnej kadencji bardzo dobrze prezentowały się wyniki matur w szkołach, kształtujące się powyżej średniej krajowej i wojewódzkiej.

W sferze drogownictwa wyremontowano i wybudowano wiele kilometrów dróg powiatowych i wojewódzkich w każdej z gmin Powiatu Myszkowskiego, na które to cele pozyskano wielomilionowe dofinansowania z Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Spektakularnym sukcesem było zakończenie długiej inwestycji w postaci rewitalizacji terenów popegeerowskich (tzw. pola będuskie), gdzie powstał ogromny obszar przygotowany dla prowadzenia dużej działalności produkcyjnej i usługowej.

Całkowicie odrestaurowany został także budynek, gdzie dawniej mieścił się Powiatowy Urząd Pracy (tzw. pałacyk przy ul. Pułaskiego), w którym znajdą się siedziby Powiatowego Inspektora Weterynarii i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Powiat Myszkowski otrzymał również nowe symbole – herb, flagę i insygnia.
Warto zaznaczyć, że w minionej kadencji w Powiecie realizowano i realizuje się nadal szereg programów przeznaczonych dla osób bezrobotnych (wsparcie finansowe w rozpoczęciu prowadzenia działalności gospodarczej) oraz dla młodzieży ponadgimnazjalnej w celu przygotowania jej do wejścia na rynek pracy.

Na wszystkie te przedsięwzięcia Powiat Myszkowski pozyskał ogromne fundusze zewnętrzne – dziesiątki milionów złotych – ze środków unijnych i państwowych.

W okresie minionych kilku lat Zarząd wsparł kilkaset imprez i konkursów i zawodów o charakterze kulturalnym i sportowym na terenie całego Powiatu. Pomoc uzyskały stowarzyszenia kulturalne i kluby sportowe, prowadzące działalność w Powiecie Myszkowskim.
O wszystkich tych ważnych przedsięwzięciach już niejednokrotnie informowała prasa.

W ostatnich tygodniach, tuż przed końcem kadencji, w Szpitalu Powiatowym zakończyły się roboty związane z remontem Oddziału Wewnętrznego, który obecnie oferuje bardzo dobre warunki leczenia.

Remont pałacyku
Dobiegły również końca prace remontowe w budynku przy ul. Pułaskiego (pałacyk). Dawniej był to dom rodziny Bauerertzów, który jeszcze kilka lat temu służył jako siedziba Powiatowego Urzędu Pracy. Zarząd Powiatu Myszkowskiego podjął decyzję o jego remoncie w związku z postępującą degradacją.

1 lipca 2013r. podpisana została umowa na wykonanie dokumentacji technicznej z firmą LS Projekt , a następnie 16.04.2014 umowa z Wykonawcą robót budowlanych firmą STEBUD. Prace zostały już zakończone, a 29.10.2014r. podpisany został protokół odbioru końcowego wykonanych robót.

W ramach projektu wykonane zostały następujące prace:
- Roboty rozbiórkowe budynku garażowego.
- Uporządkowanie istniejącego terenu wokół budynku. (Oczyszczenie kostki brukowej, naprawa bram wjazdowych i uporządkowanie terenów zielonych).
- Oczyszczenie elewacji wraz z drobnymi pracami uzupełniającymi (przycięcie winorośli, uzupełnienie brakujących tralek, gzymsów, konserwacja daszków, schodów itp.)
- Remont i wymiana stolarki otworowej.
- Wymiana stropu pomiędzy parterem a piętrem budynku. (Wymiana z drewnianego na gęstożebrowy).
- Przebudowa klatek schodowych.
- Prace związane z remontem tynków, wykonaniem sufitów podwieszonych, wymiana podłóg.
- Przebudowa części ścianek działowych.
- Przekucia i wykucia.
- Wymiana wewnętrznej instalacji wod-kan. i c.o. wraz z wymiennikownią.
- Wymiana przyłącza wodociągowego.
- Wymiana instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem.
- Budowa instalacji komputerowej i telefonicznej.

Wydatki całkowite na projekt wyniosły: 1.195.903,19 zł.

Zakończona inwestycja Powiatu Myszkowskiego przeznaczona zostanie na Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Myszkowie.

Uroczyste zakończenie robót – Starosta Myszkowski Wojciech Picheta wita przybyłych gości: radnych, wykonawców, przedstawicieli instytucji powiatowych

Po przeprowadzonym remoncie dawna siedziba PUP prezentuje się znakomicie

Zupełnie odmienione wnętrze budynku
LIS