Targi Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie wspólnie z Fundacją Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia zorganizował Targi Pracy i Edukacji.

Targi Pracy są bardzo dobrą metodą promocji zatrudnienia, gdyż uaktywniają obie strony kontraktu: osoby bezrobotne i pracodawców. Okazało się, że taka formuła odpowiada jednym i drugim.

Udział w Targach zgłosiło wiele firm i przedsiębiorstw z Powiatu Myszkowskiego, które mogą stać się dla osób poszukujących pracy miejscem zatrudnienia. Swoje stoiska zaprezentowały firmy: Reko, Pizzeria Capri, Sokpol, SoNa, Serix-Bis, ZWM Metal System, FOBOS, POL-REM, Ketral Construction Parts and Equipment, Alpinet.
Ponadto w Targach uczestniczyły takie instytucje jak: Wojewódzki Urząd Pracy Filia w Częstochowie, Powiatowe Urzędy Pracy w Zawierciu, Częstochowa, Punkt Pośrednictwa Pracy w Myszkowie.
Targom Towarzyszyły instytucje oświatowe: Twoja Szkoła, Zakład Doskonalenia Zawodowego – Żarki, Rękodzieło Artystyczne – Agnieszka Szafrańska, Promedica 24, FM Group, MEDIPE.

Już od rana w miniony piątek na obszernym korytarzu myszkowskiego PUP-u przewijały się grupy zainteresowanych podjęciem pracy osób, które miały możliwość przebierać w propozycjach zaprezentowanych przez pracodawców.

Oficjalnie Targi otworzyli Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie Marek Węgrzynowicz i jego Zastępca Marzena Kulak.

Wśród gości honorowych znaleźli się Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Członkowie Zarządu Powiatu Rafał Kępski i Mariusz Morawiec, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak z Zastępcą Iwoną Franelak, Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Poraj Andrzej Kozłowski.

- Chcę pogratulować organizatorom tego przedsięwzięcia. Targi Pracy są dla osób poszukujących zatrudnienia bardzo dobrą okazją do znalezienia odpowiedniej oferty. To znakomity sposób na promocję pracy i przede wszystkim ułatwienie kontaktu osobom bezrobotnym z pracodawcami na naszym rynku pracy. Z drugiej strony firmy oferujące wolne stanowiska mają możliwość zebrania wielu cennych informacji o przyszłych pracownikach. Społeczny wymiar Targów jest więc niezmiernie istotnym elementem tego rodzaju promocji. Życzę państwu jak najwięcej dobrych decyzji- powiedziała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

Warto podkreślić, że myszkowski PUP organizuje Targi Pracy i Edukacji już po raz piąty. W tegorocznej edycji proponowano m.in. stanowiska pracy: kierowca samochodu ciężarowego, kelner – barman – obsługa sali, pomoc kuchenna, mechanik pojazdów samochodowych, drukarz, operator maszyn introligatorskich i poligraficznych, operator wtryskarki, przetwórca ryb, magazynier, elektryk zakładowy, mechanik maszyn, pracownik kontroli jakości, spawalnicy, operatorzy maszyn CNC, operator procesu galwanizerskiego, cieśla, asystent działu sprzedaży części do maszyn budowlanych, handlowiec - doradca techniczny do sprzedaży części zamiennych, pomocnik magazyniera, pracownicy wykańczania wnętrz.

Instytucje oświatowe proponowały oferty szkoleń i kursów doskonalących, oferty edukacyjne, możliwość udziału w Projektach EFS – szkolenia dla osób bezrobotnych i osób pracujących.

Rozpoczęcie Targów; na zdjęciu m.in. Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Burmistrz Włodzimierz Żak, Z-ca Burmistrza Iwona Franelak, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Członkowie Zarządu Powiatu Mariusz Morawiec, Rafał Kępski

Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Członek Zarządu Rafał Kępski, Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Sportu Andrzej Kozłowski, Dyrektor PUP Marek Węgrzynowicz - zapoznają się z rodzajem ofert na poszczególnych stoiskach, przygotowanych przez pracodawców
LUT

2082/4238