Odznaczenie i awanse w PSP

20 maja w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczystość wręczenia awansów i odznaczeń dla strażaków z naszego powiatu. Uroczystość powiązana była z coroczną symboliczną zmianą służby i obchodzonym wcześniej Dniem Strażaka.

Powiat reprezentował Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki. W imieniu samorządu wojewódzkiego w uroczystości wziął udział Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka. Samorząd gminny reprezentowali Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Wójt Poraja Łuksza Stachera.

str2.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki gratuluje strażakom, dziękując za codzienną strażacką służbę

Tradycyjny meldunek przyjął Śląski Komendant Wojewódzki nadbrygadier Marek Rączka. Uroczystość otworzył p.o. Komendanta Powiatowego w Myszkowie Sergiusz Wiśniewski.
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki podziękował strażakom za ofiarną i odpowiedzialną służbę, gratulując osiągnięć i profesjonalizmu w działaniu.

str3.jpg
Grupa awansowanych podoficerów

Obchodom towarzyszyły nominacje na wyższe stanowiska oraz wręczanie odznaczeń dla wyróżniających się strażaków.

Uchwałą Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Katowicach
- srebrnym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” wyróżniony został
Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie insp. Lech BUGAJ Komendant Powiatowy PSP w Myszkowie w uznaniu za wieloletnią współpracę uhonorował wiceprezesa zarządu WOPR w Częstochowie
pana Kazimierza Żaka okolicznościową statuetką.

- srebrnym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” wyróżnieni zostali:
mł. bryg. Andrzej WRÓBEL
kpt. Paweł ADAMUS
st. asp. Andrzej ŚPIEWAK
- brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” wyróżnieni zostali:
mł. kpt. Andrzej DZIEŻA
sekc. Kamil KAŹMERCZAK

Uchwałą Zarządu Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Myszkowie  pamiątkowymi statuetkami wyróżnieni zostali:

Zdzisław NOSZCZYK
Zefir SKWARA
Krzysztof SOBOCIŃSKI

Decyzją Zarządu Regionalnego WOPR w Częstochowie komandorią WOPR