Radni wizytowali szkoły

W okresie wakacyjnym szkoły przygotowują swoje obiekty na powitanie uczniów w nowym roku szkolnym. Tak właśnie dzieje się w Zespole Szkół nr 1 w Myszkowie i w Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie. W ubiegłym tygodniu Radni wizytowali szkoły dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe.

szkolaaa.jpg
Na zdjęciu od lewej: Radna Jolanta Koral, Radna Wiesława Machura, Radna Grażyna Kolasa - Gotkowska, Radny Mariusz Morawiec, Radna Danuta Służałek – Jaworska, Członek Zarządu Powiatu Sebastian Ruciński, Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski

Radni zapoznali się z warunkami oferowanymi przez placówki przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W objeździe wzięli udział: Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Członkowie Zarządu Rafał Kępski i Sebastian Ruciński, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski oraz Radni Wiesława Machura, Danuta SłużałekJaworska, Grażyna Kolasa - Gotkowska, Jolanta Koral i Mariusz Morawiec.

Po korytarzach i salach lekcyjnych oprowadzali gości; wicedyrektorzy Monika Pniakowska i Dorota Nowak (Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Sucharskiego w Myszkowie) i dyrektor Eugeniusz Bugaj (Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie).

szkolaa.jpg
Delegacja Radnych razem z wicedyrektorami LO w Myszkowie: Moniką Pniakowską i Dorotą Nowak

Wszystkie placówki są znakomicie przygotowane na przyjęcie uczniów, a prace zostaną wykonane na czas. Warunki z roku na rok poprawiają się, a uczniowie mogą liczyć na szereg udogodnień. Bardzo dobrze prezentują się sale lekcyjne.

Radni zwracali uwagę przede wszystkim na to, co jeszcze można w placówkach poprawić, jakie są ogólne potrzeby i co dyrektorzy uważają za priorytet. Dominowały sprawy związane z uzupełnieniem wyposażenia, przyszłych cząstkowych remontów, które na bieżąco należy przeprowadzać. Uwagi te z pewnością będą wzięte pod uwagę podczas obrad Komisji i Rady Powiatu.

szkola.jpg
Wicedyrektor LO w Myszkowie Dorota Nowak oprowadza Radnych po szkole

szk.jpg
Radni z wizytą w ZS nr 1 w Myszkowie; na zdjęciu razem z dyrektorem Eugeniuszem Bugajem (pierwszy z prawej)