Święto Straży Pożarnej

Tegoroczny Dzień Strażaka wypadł w 100 rocznicę powstania odzyskania niepodległości przez Polskę. Myszkowska Komenda Powiatowa obchodziła uroczystość we wtorek 14 Maja. Z okazji święta wyróżniający się strażacy zostali odznaczeni bądź awansowani na wyższe stopnie.

str1.jpg
Myszkowscy strażacy podczas zbiórki na uroczystościach

Myszkowscy strażacy od lat dbają o bezpieczeństwo w Powiecie Myszkowskim i wielokrotnie nieśli pomoc w najbardziej zatrważających przypadkach. PSP w Myszkowie pod komendą st. brygadiera Sergiusza Wiśniewskiego jest znakomicie zorganizowaną i wyposażoną jednostką.
W miniony poniedziałek przed gmachem rozbudowanej strażnicy zebrali się wszyscy strażacy, aby uczcić Dzień Strażaka.

str2.jpg
Wśród zaproszonych gości był reprezentujący Powiat Myszkowski Przewodniczący Rady Andrzej Jastrzębski

Towarzyszyli im zaproszeni goście: m.in. Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto-Mazur, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Arkadiusz Biskup, Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie Jacek Kurdybelski, Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie mł. bryg. Piotr Placek, Wiceprezes Powiatowej OSP Zdzisław Ucieklak.

str3.jpg
Za chwilę załopocze polska flaga

W imieniu Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego głos zabrał Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, składając wszystkim strażakom i ich rodzinom serdeczne życzenia, gratulacje i podziękowania za codzienny trud niesienia pomocy mieszkańcom całego powiatu oraz współpracę z samorządem gminnym i powiatowym. Podkreślił profesjonalizm jednostek straży, który podnosi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

str7.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski wygłosił w imieniu Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego słowa uznania, gratulacji i wdzięczności skierowane do myszkowskich jednostek straży

Święto było znakomitą okazją do wyróżnienia zasłużonych strażaków odznaczeniami lub awansami na wyższe stopnie.

I. Awans w korpusie oficerskim:
1. stopień młodszego brygadiera otrzymał st. kpt. Dariusz Sobociński
2. stopień starszego kapitana otrzymał kpt. Mariusz Szczepański
3. stopień kapitana otrzymał mł. kpt. Mateusz Nocuń
4. stopień młodszego kapitana otrzymał asp. Przemysław Zenderowski.

II.  Awans w korpusie aspiranckim:
1. stopień starszego aspiranta otrzymał asp. Karol Jakubczyk,
2. stopień aspiranta otrzymał mł. asp. Maciej Koster,

III. Awans w korpusie podoficerskim:
1. stopień ogniomistrza otrzymał mł. ogn. Tomasz Marchewka,
2. stopień starszego sekcyjnego otrzymał sekc. Wojciech Kubiec, sekc. Kamil Kaźmierczak,, sekc. Michał Morel,
3. stopień sekcyjnego otrzymał st. str. Mateusz Morel.

IV. Odznaczeni :
1. Brązowa Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – kpt. Paweł Adamus.

V. Medale:
1. Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa:
- ogn. Sylwia Ślęzak,
- ogn. Grzegorz Galas.

str4.jpg
Komendat Powiatowy PSP w Myszkowie Sergiusz Wiśniewski przemawia do zebranych

str8.jpg
Zespół Eskadra, a obok młodzi adepci straży
Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu

str1_952318024.jpg