Miliony dla gospodarki

Powiat Myszkowski wspiera przedsiębiorstwa i osoby prowadzące działalność gospodarczą w trudnych czasach epidemii w ramach posiadanych możliwości i środków Tarczy Antykryzysowej. Łączna kwota wypłaconego dofinansowania przekracza obecnie 5,2 mln zł. Wnioski o wsparcie rozpatruje Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie.

Ostatnie miesiące okazały się bardzo trudne zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw lub osób samozatrudnionych. Prowadzenie działalności gospodarczej w sytuacji koniecznych ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemiologicznym jest niezmiernie trudne, a w wielu przypadkach działalność taka okazuje się niemożliwa.

- Wsparcie administracji publicznej dla firm jest w sytuacji kryzysowej niezmiernie ważne i przebiega w naszym powiecie bardzo sprawnie. Przeznaczamy olbrzymie środki na pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej, której celem jest rekompensata strat poniesionych przez sektor gospodarczy. Nieustannie monitorujemy sytuację i jesteśmy na bieżąco z aktualnymi potrzebami przedsiębiorców. Mieszkańcy zajmujący się różnorodnymi formami aktywności gospodarczej mogą liczyć na pomoc w zakresie kosztów prowadzenia działalności, dofinansowania wynagrodzeń pracowników, składek na ubezpieczenie itp. Pomoc publiczna w naszym powiecie obejmuje również organizacje pozarządowe. W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu z naszym urzędem pracy, gdzie wykwalifikowani pracownicy służą wszelką pomocą i radą - podkreśla Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

Pomoc Powiatu odbywa się na bieżąco, a w Powiatowym Urzędzie Pracy rozpatrywane są tysiące wniosków o dofinansowanie. Kilkakrotnie ogłaszano i ponawiano nabory wniosków o wsparcie, na które odpowiedziały tysiące podmiotów gospodarczych. Aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie na bieżąco weryfikuje wnioski o pomoc finansową w wielu obszarach działalności.

Obecnie łączna wartość przyznanej pomocy wynosi 5.257.252,84 zł.

Pomoc finansowa jest wypłacana w kilku obszarach, w ramach których przedsiębiorcy składają wnioski:

Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców:
Ilość złożonych wniosków: 2657
Ilość rozpatrzonych wniosków: 1156
Kwota wypłaconych środków: 5.039.796 zł

Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych:

Ilość złożonych wniosków: 203
Ilość rozpatrzonych wniosków: 121
Kwota wypłaconych środków: 128 180 zł.

Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich firm:

Ilość złożonych wniosków: 249
Ilość rozpatrzonych wniosków: 108
Kwota wypłaconych środków: 89 276,84 zł

Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych:

Ilość złożonych wniosków: 2
Ilość rozpatrzonych wniosków: 2

Aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie ogłosił kolejny nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych. Nabór trwa od 30.05.2020 do 12.06.2020 r.

pomoc.jpg
Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu