Komisja Rozwoju i Rolnictwa RP w latach 2002 - 2006

Komisja Rozwoju i Rolnictwa rozpoczęła swoją działalność w dniu 10 grudnia 2002 roku.

Do 30 września 2004 roku Przewodniczącym Komisji był Pan Sławomir Zalega, od 30 września 2004 roku do 30 maja 2006 roku - Pan Piotr Bańka, a od 27 lipca 2006 roku do chwili obecnej - Mariusz Trepka.

W trakcie trwania kadencji nastąpiły również zmiany w składzie osobowym komisji.
Obecnie jest to najliczniejsza z Komisji Rady. W jej skład wchodzą:

Mariusz Trepka - Przewodniczący
Marian Kula - wiceprzewodniczący
Piotr Bańka
Krzysztof Czyż
Zbigniew Bernacki
Włodzimierz Rebane
Henryk Żywiołek
Andrzej Gala
Sławomir Zalega
Władysław Derejczyk
Jan Nędza
Jadwiga Skalec
Ryszard Chachulski
Marian Szmukier

W latach 2002 - 2006 odbyło się 46 posiedzeń komisji:
2002 - 1
2003 - 10
2004 - 12
2005 - 13
2006 - 10

Posiedzenia komisji odbywały się zgodnie z opracowywanymi i zatwierdzanymi przez Radę rocznymi planami pracy.

Do najważniejszych stałych zagadnień omawianych na posiedzeniach komisji należały:
- realizacja zadań inwestycyjnych na drogach powiatowych;
- stan bezrobocia w powiecie;
- stan sanitarno - weterynaryjny;
- gospodarka leśna, łowiecka, rybołówstwo;
- ochrona środowiska;
- realizacja strategii rozwoju powiatu;

Komisja w czasie trwania kadencji wypracowała wiele wniosków, które potem znalazły odzwierciedlenie w uchwałach Rady Powiatu. Do najważniejszych z nich należały remonty dróg powiatowych i wojewódzkich.

W czasie trwania kadencji odbyły się również dwa posiedzenia wyjazdowe komisji. Celem jednego z nich było zapoznanie się z aktualnym stanem dróg w powiecie.
Ponadto członkowie komisji udali się do również do oczyszczalni ścieków w Myszkowie i w Żarkach.
Komisja dużo uwagi poświęcała także ochronie środowiska. Corocznie informację na temat stanu środowiska naturalnego w powiecie składał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
Ponadto informacje na temat swojej działalności składali również: Powiatowy Lekarz Weterynarii, Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz przedstawiciele zarządów kół rybackich, łowieckich i nadleśnictw.

Komisja składa podziękowanie dla Dyrektora i pracowników Powiatowego Zarządu Dróg, Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Lekarza Weterynarii, Powiatowego Inspektora Sanitarnego, przedstawicieli nadleśnictw, inspektoratu ochrony środowiska, kół rybackich, łowieckich oraz dla pracowników Starostwa Powiatowego.
nie.
PAŹ