Nagrody Starosty Myszkowskiego dla najlepszych pedagogów

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 16 października br. w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się okolicznościowe spotkanie Starosty Ryszarda Chachulskiego i Wicestarosty Henryka Żywiołka z dyrektorami i nauczycielami z placówek edukacyjnych z terenu naszego powiatu.
Starosta składając życzenia nauczycielom, podkreślił olbrzymie znaczenie ich zawodu oraz ogromny wysiłek i zaangażowanie jakie muszą włożyć w wychowanie kolejnych pokoleń Polaków.
"Nasze myśli kierujemy na osoby zajmujące się oświatą, wyrażając głęboki szacunek dla ich pracy. Edukacja stanowi, bowiem klucz do lepszej przyszłości naszej i przyszłych pokoleń. Szkoła nie tylko przekazuje wiedzę, ale uczy poruszania się we współczesnym świecie" - powiedział Starosta.

fot. Andrzej Kozłowski

Na zdjęciu od lewej: Piotr Kos, Jarosław Grygiel, Janina Cuglewska, Starosta Ryszard Chachulski, Barbara Górak Aneta Brzezińska Krzysztof Cupiał i Wicestarosta Henryk Żywiołek

Corocznie Nagrody Starosty dla wyróżniających się nauczycieli w powiecie otrzymali:
1. Pani Janina Cuglewska - dyrektor ZS w Żarkach
2. Pani Aneta Brzezińska - nauczyciel PPP-P w Myszkowie
3. Pan Krzysztof Cupiał - wicedyrektor ZS w Żarkach
4. Pani Barbara Górak - nauczyciel ZS Nr 2 w Myszkowie
5. Pan Jarosław Grygiel - nauczyciel LO w Myszkowie
6. Pan Piotr Kos - wicedyrektor ZS Nr 1 w Myszkowie

Nagrodzona Dyrektor Janina Cuglewska

Piotr Kos odbiera nagrodę z rąk Starosty Chachulskiego

Starostowie wręczyli również nauczycielom listy gratulacyjne i kwiaty.
Nauczyciele nagrodzeni zostali za codzienną i bezpośrednią pracę z młodzieżą, za wysiłek wkładany w nauczanie, za wszelkie inicjatywy i działania tworzące lepsze warunki bytowe i umożliwiające wszechstronny rozwój młodych pokoleń Polaków.
"Rola, jaką spełniają nauczyciele jest wciąż ta sama - edukacja. Nie możemy przy tej okazji pominąć równie ważnych funkcji społecznych, których realizację powierzono nauczycielom. Przede wszystkim warto tu wspomnieć o wychowawczym wkładzie w kształtowanie młodzieży. Autorytet nauczyciela jest wielkim ułatwieniem, a nawet warunkiem sukcesu. Dzięki Państwa pasji, konsekwencji w nauczaniu i wychowaniu, młodzi ludzie są dobrze przygotowywani do wyzwań, jakie niesie dzisiejszy świat" - mówił Starosta.
Wicestarosta Henryk Żywiołek: "Nauczyciele konsekwentnie pokonują kolejne szczeble kariery zawodowej, dlatego możemy poszczycić się w naszym powiecie wykształconą i w pełni profesjonalną kadrą. W 2006 roku czterech pedagogów z naszych szkół uzyskało stopień nauczyciela kontraktowego, dziewięciu - mianowanego a jedenastu-dyplomowanego. Wszystkim nauczycielom naszego Powiatu w dniu ich święta, składamy najserdeczniejsze życzenia, cierpliwości wobec uczniów i olbrzymiej satysfakcji z ich późniejszych dokonań zawodowych, sukcesów w życiu zawodowym i jak najwięcej radości w życiu osobistym."

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pedagogom, wychowawcom i pracownikom placówek oświatowych życzymy wielu sukcesów i zadowolenia z pracy.
Bądźcie Państwo dla swych uczniów najlepszymi mistrzami w świecie prawdy, w świecie nauki, w świecie wykształcenia.
PAŹ