2 lipca Powiatowy Urząd Pracy rozpoczął pracę w nowym budynku

W kwietniu ubiegłego roku Powiat Myszkowski przystąpił do realizacji w latach 2005-2006 projektu: "Łagodzenia w regionie śląskim skutków restrukturyzacji zatrudnienia w górnictwa węgla kamiennego". Program opracowano w oparciu o założenia przyjęte przez Radę Ministrów w styczniu 2003 roku i zawiera zarówno elementy związane z przebudową gospodarki, jak i sfery społecznej.
W jego ramach Zarząd Powiatu w Myszkowie pozyskał dodatkowe środki na remont i modernizację części pomieszczeń budynku Przychodni nr 2 na Światowicie. Całościowy koszt remontu wyniósł 1.400.000 zł, z czego blisko 700 tys zł pozyskano z w/w programu.
Remont pomieszczeń przeznaczonych na działalność Powiatowego Urzędu Pracy rozpoczął się już w listopadzie ubiegłego roku.

Z końcem czerwca Urząd opuścił budynek przedwojennej willi Bauerertzów w Myszkowie - Mijaczowie i przeniósł się do budynku Przychodni Nr 2 na Światowicie.

Urząd zmienił siedzibę na Partyzantów 21, przeprowadzając się do budynku wyremontowanego ze środków pochodzących z tego programu.
Dzięki nowemu lokum Powiatowego Urzędu Pracy, bezrobotni interesanci zyskali wiele w zakresie jakości i dostępności oferowanych przez urząd instrumentów obsługi, podnoszących jakość, spełniających potrzeby i oczekiwania mieszkańców Powiatu.

Unowocześnienie systemu obsługi interesantów
Urząd Pracy wprowadził nowoczesny system obsługi interesantów.

Bezrobotni mają do dyspozycji obszerną, przestronną salę obsługi interesanta, gdzie mogą otrzymać wszelkie niezbędne informacje i załatwić wszystkie swoje niezbędne sprawy związane z poszukiwaniem zatrudnienia

Dużym usprawnieniem pracy jest niewątpliwie system przejść za salą obsługi interesanta, dzięki temu skróci się znacznie czas obsługi, a pracownicy nie będą musieli już biegać po korytarzach z przysłowiowymi "papierkami". Wszystko sprawnie i szybko odbywa się na zapleczu, które jest systemem specjalnych przejść.
Dzięki wprowadzeniu systemu zoptymalizowana zostanie realizacja zadań urzędu, poprzez podniesienie jakości i komfortu obsługi interesanta. Oznacza to większy profesjonalizm obsługi, pełną jawność kontaktu interesanta z urzędnikiem, skrócenie czasu obsługi, polepszenie warunków technicznych obsługi oraz monitorowanie obiegu dokumentów.

Sala konferencyjno - szkoleniowa
Urząd wzbogacił się również o nowoczesną salę konferencyjno - szkoleniową, kuchenne zaplecze, a przede wszystkim ładną, funkcjonalną i przestronną poczekalnię dla obsługiwanych interesantów.

Nowoczesna sala konferencyjno - szkoleniowa

Pracownia komputerowa
PUP wyposażony jest również w salkę informatyczną wyposażoną w 8 stanowisk komputerowych. To tutaj poszukujący pracy będą mogli skorzystać z niezbędnego sprzętu komputerowego i Internetu, w poszukiwaniu pracy w kraju i za granicą, czy wysłać potrzebne dokumenty aplikacyjne.

Centrala telefoniczna
Dużym udogodnieniem jest również działająca sprawnie centrala telefoniczna, zapewniająca najczęściej niemalże natychmiastowe połączenie bez oczekiwania.

Przestronny parking
Powiatowy Urząd Pracy posiada nowy, wybrukowany i o dużych rozmiarach parking, na którym pracodawcy oferujący miejsca pracy mogąc spokojnie i bezpiecznie parkować, co nie zawsze było możliwe wokół starej siedziby.

Dojazd
Obok budynku PUP znajduje się dworzec kolejowy na przystanku Światowit, dzięki czemu bezrobotni docierający koleją z Myszkowa czy Poraja, będą mieli dogodne połączenia komunikacyjne. Kursuje również komunikacja miejska.
LIP