Dzień kobiet ze Związkiem Emerytów ZNP

On mnie nauczył pierwszych liter.
On księgę otworzył i zobaczyłem
Jak gorące, burzliwe były dzieje
ojczyste.
On mi pokazał piękno krajobrazów.
Nazwy drzew odczytywałem
z listów - liści.
Poznałem głosy ptaków.
Ich radosną rozmowę.
On mnie nauczył wypowiadać słowa o miłości, dobroci, o krainie słońca.

W miniony poniedziałek, sala bankietowa Ośrodka Wypoczynkowego "Orle Gniazdo" w Hucisku, zatętniła żywiołem, optymizmem życia, przepełniając się doświadczeniem pedagogicznym i życiowym. Na kolejnym już "Dniu Kobiet" zorganizowanym przez Związek Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego, któremu szefuje od 12 lat Maria Masoń zebrało się emerytowane grono nauczycielskie z powiatu myszkowskiego.

Spotkanie odbyło się m.in. dzięki pomocy finansowej Starostwa Powiatowego w Myszkowie.

Życzenia Starosty Mariana Wróbla i Przewodniczącego Rady Janusza Jakubca dla pedagogów

Oprócz emerytowanych nauczycieli za wspólnym stołem z nauczycielami zasiedli: poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, Starosta Myszkowski Marian Wróbel, przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec, burmistrz Miasta Myszkowa Janusz Romaniuk, zastępca burmistrza Rafał Gil, szefowie zaprzyjaźnionych związków emerytów i rencistów z Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Myszkowie w osobach Genowefy Laseckiej i Jerzego Frosia oraz reprezentujący władze krajowe emerytowanych nauczycieli Jan Kot.
Uczestniczący w spotkaniu Starosta Marian Wróbel wraz z przewodniczącym Rady Januszem Jakubcem, podziękowali nauczycielom za trud, za pracę, za cenne rady, za dobroć, grzeczność i oddanie, za ziarna wiedzy i wychowanie, za przykład, co był godnym dla innych oraz złożyli wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Spotkanie było podziękowaniem, głównie Paniom pedagogom za wkład i trud pracy nauczycielskiej

Uroczystość stała się także okazją do spotkania związkowego, do zapoznania się przez członków Związku z możliwościami i przywilejami na rok bieżący w postaci wczasów, dopłat, dofinansowań czy też zapomóg.
Kolejne spotkanie w tak miłej atmosferze zapewne za rok.