Już można jeździć po rondzie

Kończy się budowa ronda przed Starostwem. W poniedziałek o 9.30, zakończyły się nieudogodnienia związane z budową, przez Starostwo, pierwszego ronda w powiecie. Rondo powstało w czasie niewiele ponad 50 dni. W poniedziałkowy poranek 28 września przez nowo wybudowane rondo został puszczony ruch.

Jako pierwszy rondo wypróbował starosta myszkowski Marian Wróbel

Po ponad pięćdziesięciu dniach kończą się nieudogodnienia związane z budową pierwszego w naszym powiecie ronda. Choć oficjalne otwarcie ma nastąpić z końcem października, to już w tej chwili, gdy okazało się to jak najwcześniej możliwe i bez zbędnej zwłoki, Starostwo zdecydowało się na dopuszczenie ronda do ruchu. W poniedziałek 28 września br. o godz. 9.30 przez rondo przejechał pierwszy samochód. "Dziewiczy" kurs po rondzie wykonali: starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras i dyrektor PZD w Myszkowie Mariusz Sikora.

Już w pierwszych chwilach przez rondo przejechało kilka TIRów. Żaden nie miał jakichkolwiek trudności z przejazdem.

W ubiegłym tygodniu przeprowadzono prace związane z malowaniem oznakowania poziomego i ustawieniem oznakowania pionowego. W tym tygodniu zamontowane zostanie oświetlenie ronda.

Dla kierowców dużych pojazdów, w tym autobusów, przejazd przez rondo nie stanowi żadnej trudności

Rondo przed Starostwem oznakowane zostało przed wjazdem znakiem C-12 ("ruch okrężny") oraz dodatkowo znakiem A-7 ("ustąp pierwszeństwa"). Oznacza to, że będący na rondzie mają pierwszeństwo, wobec tych, którzy zamierzają wjechać na to skrzyżowanie. Przypomnijmy, iż znak C-12 "ruch okrężny" oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy w kierunku wskazanym na znaku. Znak C-12 występujący łącznie ze znakiem A-7 oznacza pierwszeństwo kierującego znajdującego się na skrzyżowaniu przed kierującym wjeżdżającym (wchodzącym) na to skrzyżowanie.

Ruch na rondzie panuje spory

"Przygotowujemy się również do zagospodarowania terenu wokół ronda. Rondo będzie wizytówką tej części miasta, więc przykładamy dużą wagę również do ostatecznego efektu wizualnego i dekoracyjnego. Zagospodarowanie wysepki ronda i wolnych miejsc wokół przygotuje na zlecenie Starostwa profesjonalna firma z zewnątrz." - mówi starosta myszkowski Marian Wróbel. Za trzy-cztery tygodnie powinny zostać zakończone również prace związane z wykonaniem zjazdu do Starostwa i na teren papierni. Na finał prac na rondzie wykonawca ma czas do końca października.