Diety po nowemu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, radni ustalili nowe wysokości diet przysługujących radnemu Powiatu Myszkowskiego. 27 listopada br. zgodnie zagłosowali za obcięciem diet o 20 procent.

Radni podjęli uchwałę o obniżce diet

W przyjętej uchwale ustalono miesięczną dietę dla radnego w wysokości 90% minimalnego wynagrodzenia za pracę w danym roku, określanego corocznie na podstawie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Dla Przewodniczącego Rady wysokość diety wynosić będzie 180% minimalnego wynagrodzenia za pracę w danym roku, określanego corocznie na podstawie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. W przypadku gdy w danym miesiącu kalendarzowym nie jest zwołana sesja, Przewodniczącemu Rady Powiatu przysługiwać będzie kwota w wysokości 50 % diety. Wiceprzewodniczący Rady pobierał będzie dietę w wysokości 130 % minimalnego wynagrodzenia za pracę w danym roku, określanego corocznie na podstawie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, a przewodniczący stałych komisji Rady w wysokości 120 % tegoż wskaźnika, natomiast Wiceprzewodniczący stałych komisji Rady otrzymywał będzie dietę w wysokości 100 %. Członkowie Zarządu Powiatu otrzymają dietę w wysokości 140 % wspomnianego wskaźnika.
Ustalono także zasady dotyczące potrąceń z diet, w przypadku nieobecności radnego: na sesji Rady Powiatu - 50 % miesięcznej diety, na posiedzeniach stałych komisji Rady lub na posiedzeniach Zarządu Powiatu - 12,5 %, jednak nie więcej niż 25 % należnej diety.
GRU