Niegowa podziękowała

Po ostatniej awarii energetycznej, która nawiedziła powiat myszkowski i gminę Niegowa, jej władze uhonorowały wszystkie osoby niosące pomoc w walce ze złymi następstwami warunków atmosferycznych na terenie gminy. Gmina Niegowa najbardziej ucierpiała w ich wyniku. Uhonorowany został starosta myszkowski Łukasz Stachera.

Podziękowania dla starosty Łukasza Stachery, przekazano na ręce wiestarosty Jana Kierasa

W uroczystościach, które odbyły się w piątek 5 lutego w Gminny Ośrodku Kultury, udział wzięli m.in. wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, wicestarosta Jan Kieras, radni powiatowi: Jadwiga Skalec, Dariusz Lasecki i Mariusz Trepka, radni gminni z przewodniczącym Rady Józefem Milewskim na czele, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, komendant Policji Henryk Sieradzki, przedstawiciele straży pożarnej i wojska, sołtysi. Gospodarz imprezy wójt Niegowy Krzysztof Motyl, w swoim wystąpieniu, podsumował również inwestycje zrealizowane w gminie w minionym roku. Główna część uroczystości odnosiła się jednak do wydarzeń ze stycznia br., związanych z awarią energetyczną w powiecie myszkowskim i gminie Niegowa. "Nasza gmina, w tych trudnych chwilach, zyskała szereg sprzymierzeńców w postaci służb Wojewody Śląskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, Starosty Myszkowskiego oraz przychylność mediów. Dziękuję służbom cywilnym i wojskowym, biorącym udział w akcji, strażakom, sołtysom, radnym i wszystkim Mieszkańcom Gminy. Dzięki państwa pomocy sytuacja na terenie gminy zaczyna się normować." - mówił Krzysztof Motyl.

Podziękowania dla wicemarszałka Województwa Śląskiego Mariusza Kleszczewskiego

Wśród osób i instytucji, którym Gmina Niegowa złożyła podziękowania za udział w akcji zwalczania złych skutków zimy znaleźli się: wicemarszałek Województwa Ślaskiego Mariusz Kleszczewski, starosta myszkowski Łukasz Stachera, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, wójt Janowa Adam Markowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Dariusz Caban, Komendant Powiatowy Policji Henryk Sieradzki, płk Artur Kucharski dowódca I Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej - żołnierzy biorących udział w akcji, Telewizja Polska S.A., red. Jarosław Mazanek - Redaktor Naczelny Gazety Myszkowskiej, red. Krzysztof Suliga z Dziennika Zachodniego, red. Marcin Pilis - Redaktor Naczelny Kuriera Jurajskiego, jednostki ochotniczej straży pożarnej z: Niegowy, Ogorzelnika, Sokolnik, Trzebniowa, Bliżyc. Mieszkańcom gminy dziękował wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski. Wicestarosta Jan Kieras złożył, w imieniu starosty myszkowskiego Łukasza Stachery, radnych powiatowych obecnych na uroczystości, podziękowania mieszkańcom i władzom gminy: "za niezwykłą solidarność sąsiedzką. Za to, że w tych trudnych dniach, wspieraliście jeden drugiego." Po oficjalnej części uroczystości, przed licznie zgromadzoną publicznością, zaprezentowali się rodzimi artyści. Na scenie mogliśmy zobaczyć występ Joanny Jędruszek, grającej na instrumentach klawiszowych, dziewczęcej grupy gitarowej, ćwiczącej pod kierunkiem Jana Gryzika, oraz występy solistek Marleny Budzikur i Angeliki Skórki, a także grupa Lovely Dance - w kilku grupach wiekowych. Na koniec zagrała Orkiestra Dęta z Bliżyc pod batutą Henryka Nowaka.
LUT

P1220369_479614782.JPG