X Majówka Porajska

Po raz dziesiąty z rzędu Poraj bawił się na corocznej majówce. Impreza organizowana przez rodziców i grono pedagogiczne Gimnazjum w Poraju, przyciągnęła spore grono mieszkańców Poraja i powiatu myszkowskiego.

Starosta myszkowski Łukasz Stachera uhonorował osoby, które aktywnie działają na rzecz rozwoju kultury i sportu w powiecie myszkowskim

Tegoroczna „Majówka Porajska” odbyła się w sobotę 22 maja, na scenie ustawionej na ulicy, przed szkołą. Wśród uczestników Majówki zauważyć można było m.in.: starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę, wójta Poraja Mariana Szczerbaka, radną powiatową Annę Sochę – Korendo, radnych gminy Poraj, dyr. Gimnazjum Beatę Cichoń.
W trakcie imprezy starosta myszkowski Łukasz Stachera uhonorował osoby, które od wielu lat angażują się w aktywną pracę kulturalno – sportową na rzecz powiatu myszkowskiego, wśród nich znaleźli się: Beata Cichoń – dyrektor gimnazjum w Poraju, Andrzej Pawłowski – trener i organizator wielu imprez sportowych oraz Katarzyna Kaźmierczak, animatorka życia kulturalnego w gminie i konferansjerka wielu imprez kulturalnych, w tym porajskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Program artystyczny tegorocznej wspólnej zabawy Porajan był równie bogaty. Przed publicznością najpierw zaprezentował się zespół taneczno – ruchowy „Nastolatki”, a potem grupa wokalno – instrumentalna z miejscowego Gimnazjum. Z dużym zainteresowaniem spotkał się występ młodych muzyków mocnego brzmienia rockowego „The Batteries”. W repertuarze muzycznym znalazło się również miejsce dla sporej dawki bluesa w wykonaniu zespół „Los Bluesos Tabascos”. Zagrali także porajska grupa „Czarne charaktery” oraz „Debiutanci”.

Reprezentant zwycięskiej drużyny nauczycieli

W atrakcyjnym programie Majówki znalazła się część sportowa, w trakcie której Nauczyciele Gimnazjum zmierzyli się z Uczniami Gimnazjum, w meczu piłki nożnej, którego wynik potwierdził pedagogiczną przewagę. Mecz rozegrano o Puchar starosty myszkowskiego Łukasza Stachery, a nagrody i dyplomy wręczyli starosta i radna powiatowa Anna Socha - Korendo. Każdy chętny mógł skosztować z szerokiej oferty stoisk kulinarnych oraz swojego szczęścia w loterii fantowej, w której główną nagrodą był rower górski. Mniej łaskawa była jedynie tego dnia aura, która na głowy uczestników imprezy, spuściła duże ilości rzęsistych opadów deszczu z domieszką gradu. Nie był to jednak element zniechęcający do wspólnej zabawy, która trwała do godzin wieczornych.

P1260774_929382285.JPG