Mają pomysł na Jurę

W ubiegłym tygodniu w myszkowskim Starostwie rozstrzygnięto konkurs "Pomysł na Jurę - produkty turystyczne w powiecie myszkowskim". Autorzy najciekawszych koncepcji zostali nagrodzeni przez Zarząd Powiatu cennymi nagrodami książkowymi.

Fot. Monika Wójcik
Nagrodzeni w konkursie wraz z Zarządem Powiatu

Konkurs, którego celem było wyłonienie najciekawszych koncepcji stworzenia produktów turystycznych w naszym powiecie, zainicjowany i rozpisany został przez starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę. Komisja konkursowa wyłoniła prace najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację. Konkurs rozstrzygnięty został w minioną środę 9 czerwca br, podczas posiedzenia Zarządu Powiatu. Nagrody wręczyli starosta Łukasz Stachera, wicestarosta Jan Kieras, członkowie Zarządu Jadwiga Skalec, Mariusz Morawiec i Andrzej Jastrzębski. Nagrodzono prace Weroniki Wierzbickiej - "Jura z lotu ptaka - nauka paralotniarstwa na Wzgórzu Laskowiec w Żarkach", której projektem jest stworzenie produktu turystycznego polegającego na organizowaniu zajęć z zakresu paralotniarstwa na Jurze. Drugą pracą, która zdobyła nagrodę jest pomysł Artura Budka - "Off Road-Club", którego celem jest zaadaptowanie nieużywanych terenów byłej żwirowni na tor off-road dla samochodów terenowych i quadów oraz tor do uprawiania motocrossu i jazdy rowerami. Komisji konkursowej przypadła do gustu również wspólna koncepcja Klaudii Hom i Olgi Jaworek - "Weekendowe spotkania z kinem" i wykorzystanie amfiteatru w Żarkach Letnisko. Pomysły Jolanty Zimny, Katarzyny Turoń, Dagmary Piwowarczyk i Małgorzaty Karaś zdobyły wyróżnienia.
CZE

P1270571_194175479.JPG