Starosta trzyma rękę na pulsie

Ciągle mamy w pamięci majowe podtopienia na terenie powiatu myszkowskiego. Nic dziwnego, że padający w poprzednim tygodniu deszcz, przyprawiał o ból głowy powiatowe służby zarządzania kryzysowego. Również w ubiegły wtorek kilkakrotnie nieźle lunęło nad Myszkowem. Za majowe wydarzenia wojewoda wręczył w ubiegłym tygodniu podziękowania. Odebrał je m.in. starosta myszkowski Łukasz Stachera.

Starosta wraz ze służbami zarządzania kryzysowego w trakcie ostatnich ulewnych deszczy kontrolował stan wód na terenie powiatu myszkowskiego

„Na szczęście opady nie były, aż tak intensywne jak zapowiadano, poza dzisiejszym dniem, czyli wtorkiem, który przyniósł kilkuminutową nawałnicą nad Myszkowem. Poziom w Warcie zdążył się podnieść zaledwie się o kilka centymetrów. Nieustannie kontrolujemy jednak poziom wody” - mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera. W ubiegłym tygodniu starosta wraz z podległymi sobie pracownikami biura zarządzania kryzysowego codziennie kontrolowali poziom wód. Wizytowali kilkakrotnie zbiornik w Poraju i sprawdzali stan Warty w Myszkowie. Ten wzrost poziomu nie zagrażał jednak sytuacji podobnej do tej, sprzed dwóch miesięcy. Odpowiednie służby powiatu cały czas miały sytuację pod kontrolą, stan wód był monitorowany, nie działo się nic zbyt niepokojącego. Straż pożarna odbierała sygnały o zalewaniu piwnic i garaży. Reagowano na bieżąco, niosąc pomoc mieszkańcom.

W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Częstochowie-Błesznie w minioną środę odbyła się uroczystość wręczenia podziękowań przedstawicielom PSP, OSP, policji oraz wojska za udział w akcji powodziowej w maju 2010. Z rąk wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka odebrali je m.in.: starosta myszkowski Łukasz Stachera, komendant PSP bryg. Dariusz Caban i prezes ZP ZOSP Zdzisław Ucieklak. Podczas uroczystości wojewoda wręczył medale za ofiarność i odwagę, nadane przez marszałka Sejmu RP wykonującego obowiązki prezydenta Polski Grzegorza Schetynę.
SIE

P1290476_736679944.JPG