Honda na terenie powiatu!

W miniony weekend mieszkańcy powiatu mieli wiele okazji do podziwiania motocykli Hondy i porozmawiania z gośćmi z zagranicy. Podczas zorganizowanych wypraw i indywidualnych wycieczek motocykliści zwiedzali okolice i prezentowali swoje maszyny.

Wizyta motocyklistów wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców. Niestety ze względu na pogodę nie udało się zrealizować wszystkich punktów programu. W piątek planowano przejazd kolumny motocykli z Góry Włodowskiej przez Światowit, centrum miasta oraz Żarki, Jaworznik, Kotowice, Mirów i Bobolice. Ulewny deszcz i mokre ulice utrudniły przejazd grupy dwu- i trójkołowców przez zaplanowaną trasę. Ze względów bezpieczeństwa Policja poprowadziła motocyklistów do bazy. Nie był to jednak koniec atrakcji. Już wieczorem rozświetlone maszyny wjechały na ulicę Sikorskiego w Myszkowie w Paradzie Świateł. Mieszkańcy miasta i powiatu mogli podziwiać ponad 200 motocykli w blasku sztucznych ogni. Następnego dnia goście z 17 krajów europejskich odwiedzili ponownie Myszków.

Na boisku przy Zespole Szkół nr 5 wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji. Odważni mogli skorzystać z przejażdżki na motocyklach, ci bardziej ostrożni mieli okazję do zrobienia ciekawych zdjęć. Dla uczestników Zlotu przygotowano konkursy sprawnościowe, a dla dzieci z terenu powiatu konkurs rysunkowy i quiz wiedzy o motocyklach i Stowarzyszeniu Honda Gold Wing Club of Poland. Część artystyczną przygotowali podopieczni Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie. W trakcie imprezy rozegrany został również turniej piłkarski dla zawodników z rocznika 1998-2001. Dwie zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami, a dwóch najlepszych zawodników otrzymało piłki do nogi. Swoje umiejętności zaprezentowali również członkowie grupy ExerCity z Pszczyny. Chłopcy uprawiają Le Parkour, który polega na pokonywaniu odległości w jak najkrótszym czasie. Sportowców wyróżniała giętkość, siła i wysoka sprawność fizyczna.

W czasie weekendu motocykliści organizowali również indywidualne wycieczki po powiecie i Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Podróże były okazją do poznania atrakcji regionu i spotkań z jego mieszkańcami. Mimo niewielkich utrudnień w ruchu, wszyscy miło wspominają pobyt gości na motorach. Niestety tradycją takich Zlotów jest odwiedzanie corocznie nowych miejsc. Wierzymy jednak, że uroki naszego powiatu przyciągną uczestników Zlotu podczas indywidualnych wypraw.

Podświetlone motocykle robiły wrażenie

Do Myszkowa przyjechało około 200 motocykli