Wystawa psów rasowych

Starostwo Powiatowe wsparło organizację I Ogólnokrajowej Wystawy Psów Rasowych, która miała miejsce w Galerii „Oczko”. W minioną niedzielę miłośnicy czworonogów mieli niezwykłą okazję obejrzenia pięknych psów, biorących udział w rozmaitych konkurencjach. Wystawę przygotował Związek Hodowców Psów Rasowych. Zwycięzcą wystawy pies rasy whippet, którego właściciele mieszkają w Myszkowie.

Jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa przeprowadzona na terenie Powiatu Myszkowskiego. Okazuje się, że pomysł trafił w dziesiątkę, zainteresowanie bowiem było bardzo duże. Miłośnicy psów mieli okazję obejrzeć wspaniałych przedstawicieli najrozmaitszych ras.
Nagrody wręczał Wicestarosta Jan Kieras, w tym ufundowany przez Starostwo Puchar dla zwycięzcy.

Na wystawę przyjechało 34 wystawców z woj. śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, łódzkiego i wielkopolskiego oraz 2 wystawców z Czech. Łącznie zgłoszonych zostało 68 psów.

Imponująco przedstawia się wykaz ras, zaprezentowanych podczas wystawy: Czechosłowacki Wilczak, Owczarek niemiecki, Owczarek niemiecki długowłosy, Berneński pies pasterski, Cane Corso Italiano, Dog niemiecki, Landseer, Mastif hiszpański, Owczarek środkowoazjatycki, Biewer Yorkshire Terrier a la Pom Pon, Golddust Yorkshire Terrier, Oceanic Pearl Yorkshire Terrier, West Highland White Terrier, Yorkshire Terrier, Cavalier King Charles Spaniel, Maltańczyk, Shih Tzu, Whippet. Najliczniejsza grupę stanowiły Owczarki niemieckie długowłose.

Komisja konkursowa oceniała psy w kategoriach: baby, szczeniąt, młodzieży, otwartej, hodowlanej, użytkowej, championów, honorowej championów i seniorów.
Obsada sędziowska: Barbara Kamińska, Katarzyna Kocur, Bronisław Kocur.
Asystowali im sędziowie stażyści: Katarzyna Kocińska i Karol Chereźniak. Opiekę weterynaryjną nad wystawą ze strony ZHPR sprawował lek. wet. Artur Grabowski z Żarek.

Prezes Związku Hodowców Psów Rasowych Paweł Palacz jest bardzo zadowolony z przebiegu wystawy. Jego zdaniem, na uwagę zasługuje fakt, że impreza była zorganizowana po raz pierwszy, a mimo to już zdążyła zdobyć niemałą popularność. Prezes zapowiada organizację za rok i liczy na jeszcze większe zainteresowanie – zarówno wystawców, jak i widzów.

Wyniki konkurencji finałowych:

Najpiękniejsze Baby Wystawy:
1. DOMI Las Vegas S.J. - Cane Corso Italiano (Myszków) 2. CHANNEL Bella Rosa - Maltańczyk (Koziegłowy) 3. BLANCA Ramzes - Owczarek niemiecki (Nędza)

Najpiękniejsze Szczenię Wystawy:
1. CZAREK Kochające Serduszka - Cane Corso Italiano (Tychy) 2. LOVER BOY Stajnia Magia - Cavalier King Charles Spaniel (Koziegłowy) 3. CAŁA Demolki z Żor - Biewer Yorkshire Terrier a la Pom Pon (Miechów)

Najpiękniejszy Junior Wystawy:
1.JARD z Dębowej Doliny - Owczarek niemiecki długowłosy (Mirowszczyzna) 2. Badia'h Vailant Sentinel Dogstar - American Bandogge (Hradec nad Moravici - Czechy) 3. NUKA Radosne Pieski - Biewer Yorkshire Terrier a la Pom Pon (Kolonia Klepaczka)

Najpiękniejszy Pies Wystawy:
1. TYTUS Przyjaciel człowieka FCI - Whippet (Myszków) 2. CYWIL Wychwałdzki Dwór - Berneński pies pasterski (Marianka Rędzińska) 3. Anahita of Blood Royal Texas Ranger America - American Bandogge (Hodonin - Czechy)

Zwycięzca Wystawy:
TYTUS Przyjaciel człowieka FCI - Whippet (Myszków)

Najlepszy Reproduktor