Karate w Myszkowie

Zakończył się Turniej Karate Kyokushin z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem był Myszkowski Klub Kyokushin Karate. Decyzją Zarządu Powiatu, myszkowskie Starostwo wsparło Turniej, finansując zakup nagród.

Turniej odbył się po raz drugi. Znakomity przebieg ubiegłorocznej imprezy skłonił organizatorów do powtórki. I tym razem wszystko udało się znakomicie. Wygląda na to, że Turniej Karate w Myszkowie na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych.

Wszystko dzięki energicznej pracy Zbigniewa Kaszyckiego, który od wielu lat trenuje młodych karateków w Myszkowie.
Popularność tego trudnego sportu w mieście ciągle rośnie.
Zawody odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych nr 5 w Myszkowie. Wzięło w nich udział ponad 100 dzieci z klubów z województwa śląskiego. Na widowni zasiedli rodzice.

Podczas oficjalnego otwarcia, Zbigniew Kaszycki podziękował wszystkim za udział i przybycie. Wyraził także wdzięczność wszystkim sponsorom i instytucjom, które wsparły organizację Turnieju. Starosta Myszkowski Wojciech Picheta odebrał okolicznościową statuetkę w podziękowaniu za pomoc finansową udzieloną przez Powiat Myszkowski.
Zawodnicy musieli zaprezentować się w dwóch konkurencjach: kata – układ figur z wyimaginowanym przeciwnikiem; kumite – walki.
Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, gwarantując emocje do samego końca. Nie mniej niż młodzi uczestnicy, zadowoleni z występów swoich dzieci byli rodzice, którzy z zapartym tchem śledzili walki swoich dzieci.

Zawodnicy, biorący udział w Turnieju w czasie otwarcia

Wsparli Turniej: od lewej - Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Bogusław Cygankiewicz, Aleksandra Okraska - Dyrektor ZSP nr 5, gdzie odbył się Turniej
CZE

karate1_845768265.JPG