Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka w miniony piątek na terenie rekreacyjnym „Podlas” w Myszkowie odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej (PCPR Myszków) pod patronatem Starosty Myszkowskiego Wojciecha Pichety.

Celem tego pikniku było przede wszystkim podziękowanie rodzinom spokrewnionym, niezawodowym, zawodowym oraz dyrektorowi Rodzinnego Domu Dziecka w Myszkowie za trud włożony w wychowanie podopiecznych, którzy są pozbawieni swojego naturalnego środowiska. Opieka zastępcza dla takich dzieci jest jedyną szansą zapewnienia im nie tylko symbolicznego dachu nad głową, lecz także opieki, godziwych warunków życia i możliwości rozwojowych.

Rodziny Zastępcze otrzymały podziękowania od Wicestarosty Mariusza Trepki oraz Przewodniczącego Rady Powiatu w Myszkowie Mariana Szczerbaka.

Na piknik przybyło wiele rodzin zastępczych oraz przedstawicieli władz naszego powiatu.
Dla najmłodszych zorganizowano wiele atrakcji między innymi występy Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie tj.: Kapela „To i Owo”, zespół taneczny break dance, zespoły i soliści Miejskiego Domu Kultury.
Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie rozłożyła ”Miasteczko Policyjne”, gdzie pod okiem policjantów można było doświadczyć symulowanego uderzenia podczas wypadku samochodowego, złożyć odciski palców, zobaczyć wnętrze samochodu policyjnego i zrobić zdjęcie ze Sznupkiem.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej udostępniła dla dzieci wozy strażackie.
Rycerska Drużyna Miasta Żarki zaprezentowała walki na miecze, taniec rycerski i zachęciła dzieci do udziału w zabawach rycerskich.
ZHP Chorągwi Śląskiej Hufca Ziemi Myszkowskiej prowadziło gry i zabawy dla dzieci: „kocosiatkówka”, „marsz po klockach”, „labirynt z zawiązanymi oczami” oraz cieszącą się dużym powodzeniem „rodzinną grę terenową”.

Animator zabaw Pani Marta Morawska – asystent rodziny z MOPS poprowadziła różne konkursy taneczne, taniec z balonem.
Jedną z większych atrakcji na pikniku były przejazdy samochodami Off road, malowanie twarzy przez pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Stalowej w Myszkowie oraz zdjęcia z Kubusiem Puchatkiem.

Udział dzieci we wszystkich konkursach został nagrodzony upominkami pozyskanymi od sponsorów.
Podczas pikniku funkcjonowała mała gastronomia, gdzie goście mogli zjeść pyszne, domowe ciasto i kiełbaskę z grilla.
Korzystając z okazji ogłoszono konkurs na „logo PCPR w Myszkowie”. Szczegóły konkursu wraz z regulaminem znajdują się na stronie internetowej: www.myszkow.pcpr.pl

Specjalne podziękowania i gratulacje złożył w formie listu Starosta Wojciech Picheta, który napisał:
Za wspaniałą opiekę jaką darzycie swoich podopiecznych. Dziękujemy za trud i wszelkie wysiłki, jakie wkładacie Państwo w wychowanie oraz tworzenie ciepła domowego ogniska.
Z tej okazji składamy najszczersze podziękowania i życzenia wielu sukcesów wychowawczych, dalszej wytrwałości, siły w przezwyciężaniu trudów dnia codziennego, szczerej odwzajemnionej miłości oraz samych szczęśliwych dni pełnych ciepła i radosnych wzruszeń.
Dla Wszystkich naszych dzieci z okazji Dnia Dziecka, wszystkiego co najlepsze i niech uśmiech nigdy nie znika z waszej twarzy, a wszystkie niepowodzenia niech przemienią się tylko w Waszą siłę i dalszą motywację do osiągnięcia samych sukcesów.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie za zorganizowanie pikniku oraz wszystkim sponsorom:

Zarząd Powiatu Myszkowskiego w osobach: Wojciech Picheta (Starosta), Mariusz Trepka (Wicestarosta), Jarosław Kumor, Michał Trojakowski, Piotr Bańka.
Anita i Roman Garncarzowie - Stowarzyszenie „Podlas” Łukasz Stachera - Wójt Gminy Poraj Podinsp. Dominik Łączyk - Komendant Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie
St. bryg. Dariusz Caban - Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Zofia Jakubczyk - Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie
Bogdan Wawrzyniak - Prezes „Jurajskiej” Spółdzielni Pracy w Myszkowie
Ryszard Woszczyk - Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myszkowie