Powiat remontuje szkoły ponadgimnazjalne

Powiat Myszkowski przeznaczył znaczne środki na remonty w szkołach ponadgimnazjalnych. Nabór do pierwszych klas lepszy niż w latach poprzednich.

W 2013 roku Zarząd Powiatu Myszkowskiego przeznaczył ponad 269 tys. zł na remonty w czasie przerwy wakacyjnej i prace bieżące, a także 80 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych i 12 tys. zł na wyposażenie. Łącznie daje to kwotę ponad 361 tys. zł. Warto podkreślić fakt, że jest to suma znacznie większa aniżeli w latach poprzednich i jedna z największych w historii, np. w 2010 r. było to 130 tys. zł.

- Szkolnictwo ponadgimnazjalne w Powiecie Myszkowskim stoi na wysokim poziomie, czego dowodem są bardzo dobre wyniki tegorocznego naboru. Uczniowie mają świadomość, że wybierając nasze szkoły, trafią do jednostek o znakomitym standardzie. Jako Zarząd, przywiązujemy ogromną wagę do jakości nauczania i warunków kształcenia w naszych szkołach, dlatego przeznaczamy znaczne środki na utrzymanie wysokich standardów - mówi Starosta Myszkowski Wojciech Picheta.

Potwierdzeniem słów Starosty jest fakt, że w tym roku szkoły w Powiecie Myszkowskim przyjęły znacznie więcej gimnazjalistów niż miało to miejsce w poprzednich latach. Niewątpliwie jest to również efektem zainicjowanych przez Zarząd Powiatu spotkań dyrekcji gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, co zaowocowało pogłębieniem współpracy.
Ponadto, ogromnym powodzeniem cieszą się szkoły dla dorosłych, które prowadzą – z wyjątkiem LO – wszystkie powiatowe placówki.

Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Sucharskiego, w Myszkowie, Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego, Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja, Zespół Szkół w Żarkach im. T. Kościuszki – to placówki, których organem prowadzącym jest Powiat Myszkowski. W każdej z tych szkół prowadzi się remonty i prace bieżące, dzięki którym uczniowie mogą pobierać wiedzę w komfortowych warunkach.

W Zespole Szkół w Żarkach przeprowadzono wymianę sieci hydrantowej, ponadto wykonano remont pracowni informatycznych (wymiana instalacji elektrycznej, cyklinowanie, gipsowanie, malowanie ścian).

W Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie również wymieniono sieć hydrantową, jak również przeprowadzono remont dachu segmentów ABC, łączących poszczególne pawilony.

W Zespole Szkół nr 1 w Myszkowie został pomalowany korytarz na II piętrze i klatki schodowe, wyremontowano pomieszczenie socjalne i szatnie, z których uczniowie korzystają przed zajęciami W-F. Remontom zostały poddane także klasopracownie (wymiana podłogi i instalacji elektrycznej). Na potrzeby archiwum szkolnego przygotowano specjalne pomieszczenie.

Ważne prace wykonano w Zespole Szkół nr 2 w Myszkowie. Placówka ma teraz chodnik z kostki brukowej, nowe okna i parapety w ubikacjach oraz zupełnie nowe główne drzwi wejściowe. Ukoronowaniem tych działań był remont dachu.

Poza wymienionymi remontami, przez cały czas w szkołach trwają drobne prace remontowe.

Zarząd Powiatu Myszkowskiego na bieżąco monitoruje warunki, w jakich odbywa się nauka, dzięki czemu może – oprócz wcześniej zaplanowanych remontów – w każdej chwili reagować na realne zapotrzebowanie szkół powiatowych.

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta podkreśla wagę środków przeznaczonych przez Zarząd Powiatu na remont placówek szkolnych
LIS

remon1_220955151.JPG