Informacja o dyżurach aptek

W związku z likwidacją aptek, które miały miejsce w 2013 roku, informujemy o dokonanych zmianach w planie dyżurów nocnych na grudzień 2013 roku, które przedstawiamy poniżej.

- w terminie od 16.12.2013 r- 23.12.2013 r. – dyżur nocny będzie pełnić Apteka Ogólnodostępna „Panaceum -2”, ul. Wolności 25 w Myszkowie,
-w terminie od 30.12.2013 r. – 06.01.2014 r. – dyżur nocny będzie pełnić Apteka na ul. Piłsudskiego 66 w Myszkowie.

27 listopada 2013 roku Rada Powiatu w Myszkowie Uchwałą Nr XLVI/308/2013 określiła rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Myszkowskiego, w tym plan dyżurów nocnych na 2014 rok.

Na terenie Powiatu Myszkowskiego nie ma apteki czynnej całodobowo i stąd potrzeba stworzenia planu dyżurów na 2014 rok. Plan dyżurów zapewni dostępność do świadczeń aptekarskich w porze nocnej, w niedziele, w święta i inne dni wolne od pracy, w godzinach od 22°° do godz. 8°° dnia następnego.

W przypadku niemożności pełnienia dyżuru przez wyznaczoną aptekę z Myszkowa, polegającej w szczególności na likwidacji którejkolwiek apteki z Myszkowa, dyżury nocne w 2014 roku będą pełnione przez apteki z pozostałych gmin Powiatu Myszkowskiego.

Informujemy jednocześnie że apteka ogólnodostępna „Nasza Apteka” z Myszkowa, ul. 3-go Maja 12 czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00 do 22.00, także w święta.

Harmonogram dyżurów nocnych na 2014 rok zamieszczony jest na naszej stronie w zakładce dyżury nocne aptek na 2014 rok.
GRU