Dzień Wody - podsumowanie

W Z.S. nr 2 im. H. Kołłątaja odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowych konkursów artystyczno-ekologicznych zorganizowanych w ramach drugich myszkowskich obchodów Światowego Dnia Wody. Nagrody laureatom wręczyli Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Dyrektor ZS nr 2 Jerzy Bryś.

Światowy Dzień Wody, który odbył się przed Starostwem Powiatowym w Myszkowie miał na celu uświadomienie roli, jaką pełni woda w życiu człowieka ze szczególnym uwzględnieniem trudności w związku z zaopatrzeniem na terenach ubogich w wodę. Młodzież wzięła udział w licznych konkursach o tematyce związanej z ochroną środowiska.

- Dzień Wody w Myszkowie to bardzo ciekawa akcja, o dużym rozmachu i walorach edukacyjnych. Myślę, że wiedzę o tym, jak wygląda sytuacja na terenach, gdzie trudno o wodę, powinniśmy przekazywać młodemu pokoleniu. Cieszę się, że ta akcja odbyła się już po raz drugi. Dziękuję organizatorom i gratuluję wszystkim laureatom konkursów- mówiła Wicestarosta Anna Socha-Korendo podczas uroczystości.

Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych w poszczególnych konkursach:

Laureaci powiatowego konkursu plastyczno-fotograficznego pt. Oblicza wody:
- w kategorii szkoły podstawowe:
I miejsce – Wiktoria pawula kl. IV S.P. nr 2
II miejsce – Oskar Bluj kl. VI S.P. nr 5
Wyróżnienia – Daniel Czyż S.P. w Jaworzniku
Karolina Koper S.P. w Jaworzniku
Kornel Czapiewski S.P. nr 6
Izabela Tkaczyk kl. V S.P. nr 4
Julia Puszczewicz kl. VI S.P. nr 5
Dominika Nowak kl. III S.P. nr 5
- w kategorii gimnazja:
I miejsce – Weronika Tkacz kl. III Gimnazjum nr 1
II miejsce – Karolina Machura kl. III Gimnazjum nr 1
- w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce - Ewelina Bożek Z.S. nr 2 im. H. Kołłątaja
II miejsce - Klaudia Męcik Z.S. nr 2 im. H. Kołłątaja

Laureaci powiatowego konkursu na autorską piosenkę lub wiersz pt. Tworzyć o wodzie każdy może…:

- w kategorii szkoły podstawowe:
I miejsce – Sandra Słocińska kl. III S.P. nr 1 z piosenką „Woda jest zżyciem”
II miejsce – Wiktoria Maszczyk i Blanka Sobota S.P. w Poraju z piosenką „Strumyk”
- w kategorii gimnazja:
I miejsce – Justyna Sidorkiewicz kl. III Gimnazjum w Zarkach z piosenką „Woda”;
- Karol Knysak, Kacper Jakóbczyk Gimnazjum nr 3 z wierszem „Oda do wody”
II miejsce- Joanna Spik Gimnazjum nr 3 z wierszem „ Mnie to nie dotyczy”
- Julia Bacior Gimnazjum nr 3 z wierszem „Kropla Życia”
- Sylwia Chrostowska Gimnazjum w Żarkach z wierszem „Woda jest życiem”

Sponsorzy nagród: Starostwo Powiatowe w Myszkowie, ZWiK w Myszkowie, Kaufland w Myszkowie, Nadleśnictwo Siewierz.

Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski wręczają nagrody; Dyrektor Jerzy Bryś sięga po następny prezent

Wspólne zdjęcie laureatów i zaproszonych gości
19663

2050/4244