Dotacje na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych

Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Częstochowie prowadzony przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. zaprasza do udziału w spotkaniu edukacyjnym nt. „Dotacje na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych", które odbędzie się 9 listopada w godz. 10.00 – 13.00 w Częstochowie, w Częstochowskim Parku Przemysłowo – Technologicznym, przy ul. Wały Dwernickiego 117/121.

W ramach Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej przewidziano możliwość udzielenia dotacji na:
• tworzenie nowych przedsiębiorstw społecznych (spółdzielni socjalnych),
•tworzenie nowych miejsc pracy w istniejących przedsiębiorstwach społecznych (spółdzielniach socjalnych, stowarzyszeniach, fundacjach prowadzących działalność gospodarczą),
• wsparcie ekonomizacji podmiotów ekonomii społecznej, niebędących przedsiębiorstwami społecznymi, o ile przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy.
Na spotkanie zapraszamy osoby fizyczne zainteresowane utworzeniem spółdzielni socjalnej oraz istniejące Spółdzielnie Socjalne, Fundacje, Stowarzyszenia zainteresowane utworzeniem nowych miejsc pracy w organizacji.

Podczas spotkania omówione zostaną następujące zagadnienia:
• potencjał podmiotów ekonomii społecznej w Subregionie Północnym Województwa Śląskiego;
• oferta wsparcia Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w zakresie rozwoju ekonomii społecznej;
• zasady udzielania dotacji na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych (terminy, grupy osób uprawnione do uzyskania dotacji, dokumenty).

Prosimy o zgłaszanie się na spotkanie pod nr tel.: 34 325-71-42, bądź mailowo na rafal@jowes.pl

Mobilne Punkty Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej dla Podmiotów Ekonomii Społecznej utworzone zostały w Myszkowie, Kłobucku, Janowie, Mykanowie i Poczesnej. W ramach punktów udzielane będzie doradztwo w zakresie:
• Tworzenia nowych podmiotów ekonomii społecznej (spółdzielni socjalnych, fundacji, stowarzyszeń) i wsparcia już istniejących w zakresie bieżącej działalności.
• Ekonomizacji organizacji – podjęcia działalności odpłatnej pożytku publicznego i działalności gospodarczej,
• Tworzenia nowych podmiotów reintegracji (CIS, KIS, WTZ, ZAZ) oraz wsparcia dla istniejących podmiotów.
Ponadto w ramach Mobilnych Punktów JOWES można skorzystać z usług animacji lokalnej.

Harmonogram dyżurów w ramach Mobilnych punktów JOWES

Myszków
Urząd Miasta Myszków
ul. Kościuszki 26, 42 – 300 Myszków