Porajska Gminna Biblioteka Publiczna w nowej siedzibie

Przed kilkoma dniami odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju. Po opuszczeniu ciasnych pomieszczeń Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego, porajski księgozbiór zyskał nowoczesne i przestronne lokum, z którego chętnie skorzystają zarówno stali, jak i początkujący czytelnicy, a także podróżni oczekujący na pociąg. Wśród gości zaproszonych była Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo.

Niedawno wyremontowany, nowoczesny budynek dworca PKP, odzyskawszy nowy blask, udostępnił swoje pomieszczenia kolejnej już instytucji publicznej. Oprócz Centrum Informacji Turystycznej, zadomowiła się tu także Gminna Biblioteka Publiczna.

Symboliczną wstęgę przecięli: Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera wraz z Wicestarostą Myszkowskim Anną Sochą-Korendo, p.o Dyrektora GBP Anną Wągrowską-Kumor, Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Pawłowskim oraz Dyrektorem Regionalnym Oddziału Gospodarki Nieruchomościami PKP S.A. w Katowicach Mariuszem Kmerą

biblioteka.JPG
Symboliczne przecięcie wstęgi w nowej siedzibie Biblioteki; na fotografii: Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Dyrektor Biblioteki Anna Wągrowska-Kumor, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Poraj Andrzej Pawłowski, Dyrektor Regionalnego Oddziału Gospodarki Nieruchomościami PKP Mariusz Kmera

Poniedziałkową uroczystość otwarcia Biblioteki poprowadził kierownik Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Gminy Poraj Andrzej Kozłowski. Po krótkim wprowadzeniu i powitaniu gości przekazał głos p.o. Dyrektora GBP Annie Wągrowskiej-Kumor, która podziękowała za możliwość przeniesienia siedziby biblioteki do reprezentacyjnych pomieszczeń.

W oficjalnym wystąpieniu wójt Łukasz Stachera podkreślał wagę i rolę biblioteki w życiu lokalnej społeczności. Zaznaczył, że władze gminy robią wszystko, by instytucje publiczne były przyjazne mieszkańcom i spełniały oczekiwania XXI wieku.
- Centrum naszej gminy zaczyna tętnić życiem i rozwija się we właściwym kierunku. Oprócz Centrum Informacji Turystycznej oraz Biblioteki powstanie na dworcu profesjonalne Centrum Przesiadkowe wraz z samoobsługową stacją naprawy rowerów. To wszystko sprawi, że każdy mieszkaniec oraz podróżny zostanie tu mile przyjęty. Okolice dworca staną się prawdziwą, reprezentacyjną wizytówką naszej miejscowości - zapewniał wójt Łukasz Stachera.

Wicestarosta Myszkowska Anna Socha-Korendo, Przewodnicząca Rady Gminy Katarzyna Kaźmierczak oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk przekazały słowa uznania za stworzenie nowoczesnej placówki skrojonej na miarę XXI wieku i przekazały na ręce pani dyrektor prezenty na nową siedzibę.

Po części oficjalnej nastał czas dla artystów. W brawurowych i figlarnych interpretacjach wierszy uznanych polskich poetów wystąpili laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego: Wiktoria Sajdak, Wiktor Bogacki, Laura Białas oraz Wiktoria Knysak. Wisienką na torcie był fantastyczny występ Elżbiety Jatulewicz.
LUT

biblioteka_218105083.JPG