Sportowiec Roku 2016

Plebiscyt na Sportowca Roku zawsze budzi ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców Powiatu Myszkowskiego. We wtorek w Hotelu „Ostaniec” w Podlesiach odbyła się Gala podsumowująca przedsięwzięcie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski z żoną Radną Rady Miasta Myszkowa Zofią Jastrzębską, Członkowie Zarządu Powiatu Rafał Kępski, Jakub Grabowski i Dyrektor SP ZOZ Khalid Hagar. Członek Zarządu Sebastian Ruciński prowadził uroczystość.

sportowiecr.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki z laureatami plebiscytu

Na Najpopularniejszego Sportowca można było głosować wysyłając sms-y lub dzięki kuponom, które znajdowały się w Gazecie Myszkowskiej i w Kurierze Zawierciańskim. W tym roku oddano 6700 głosów. To o tysiąc więcej niż w ubiegłym roku.

Podium zostało zdominowane przez Panie. Po raz pierwszy zwyciężczynią została kobieta – Klaudia Nowak piłkarka MKS –u Myszków. Drugie miejsce przypadło Marioli Pasikowskiej mistrzyni Nordic Walkingu. Na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Pompa, przedstawiciel Sportów Walki. Najlepszym sportowcem z powiatu zawierciańskiego okazał się Kacper Chojnacki.

sportowiecro.jpg
Laureaci plebiscytu na Sportowca Roku 2016, od lewej: Mateusz Pompa, Mariola Pasikowska i Klaudia Nowak

sport.jpg
Od lewej: Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski, Starosta Myszkowski, Dariusz Lasecki, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, Dyrektor SP ZOZ Khalid Hagar, Zofia Jastrzębska Radna Rady Miasta Myszkowa, Wicestarosta Myszkowski Anna Socha - Korendo

Gala towarzysząca plebiscytowi to już stały element w kalendarzu lokalnych imprez. Oprócz sportowców uczestniczą w niej klubowi działacze, trenerzy, samorządowcy i przedsiębiorcy.  Sama impreza nie miałaby odpowiedniej rangi i oprawy, gdyby nie wsparcie sponsorów wśród, których znaleźli się Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski z żoną Zofią Jastrzębską Radną Rady Miasta Myszkowa.

Nagrody wręczali Starosta Powiatu Myszkowskiego Dariusz Lasecki, prezydent Zawiercia Witold Grim czy wójt gminy Poraj Łukasz Stachera.

Część oficjalną imprezy poprowadzili Redaktor Naczelny Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego Jarosław Mazanek, licencjonowany spiker sportowy Dariusz Skorupa i dziennikarz sportowy Sebastian Ruciński.

sporto.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki wręcza nagrody laureatom

Dla każdego z nominowanych przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy, na których mogli oni znaleźć swoje podobizny. Przedstawiona została również  najlepsza „jedenastka” plebiscytu. Otworzyła ją Paulina Kowalska piłkarka Polonii Poraj. To m.in. dzięki niej Polonia została mistrzem jesieni w III lidze kobiet. Na 10 miejscu zakończył tegoroczny plebiscyt Kamil Gradek, kolarz, jeden z najbardziej utytułowanych i uznanych sportowców z naszego terenu. Miejsce 9 wywalczył przedstawiciel sportów walki Łukasz Szecówka, reprezentant klubu KSW Ofensywa. Wysokie 8 miejsce zajął Wojciech Skała, piłkarz KS -u Kotowice. Dariusz Wróbel z ULKS u Będusz, który ostatecznie zajął 7 miejsce. Grupa Biegaj z Żarkami zajęła 6 miejsce. W pierwszej piątce znalazł się Jakub Musialik. Czwarte zaszczytne miejsce przypadło dla Agnieszki Janochy z Żarek Letniska.

Przyznane zostały także nagrody dla Działacza Roku i Trenera Roku. Najlepszym Działaczem okazał się Andrzej Pawłowski, który od lat związane jest z Polonią Poraj. Trenerem Roku został Robert Majchrzak – selekcjoner Warty Zawiercie.

sportow.jpgsportowi.jpgsportowiec.jpg
Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu