Kampania Pola Nadziei

Na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 3  w Myszkowie po raz kolejny odbyła się ogólnopolska kampania “Pola Nadziei”. Jej celem było zbieranie funduszy  na rzecz ludzi ciężko chorych, objętych opieką hospicyjną. Znakiem rozpoznawczym akcji jest żonkil – międzynarodowy symbol ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

polanadziei.jpg
Członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego Rafał Kępski wziął udział w sadzeniu cebulek żonkilowych

Co roku, uczestnicy akcji sadzą żonkilowe cebulki, które wiosną zamieniają się w piękne kwiaty. Całkowity dochód przeznaczony zostanie dla osób przebywających w hospicjum.

Wśród gości zaproszonych znaleźli się m.in. reprezentujący Powiat Myszkowski Członek Zarządu Rafał Kępski i Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, którzy wspólnie Dyrektor Oddziału Palium w Myszkowie Anetą Wcisło i uczniami  Zespołu Szkół Publicznych nr 3  w Myszkowie zasadzili swoje cebulki. W akcji uczestniczyły również dzieci z przedszkola, które chętnie pomagały wkopywać  żonkile we wcześniej przygotowane dołki.

pola.jpg
Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski, Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak razem z uczestnikami kampanii Pola Nadziei

Drugi etap akcji „Pola nadziei” odbędzie się wiosną, kiedy żonkile zakwitną.

Akcja została zapoczątkowana w 1997 roku przez Organizację „Marie Curie Cancer Care”, która obecnie jest jednym z najlepszych onkologicznych ośrodków w Wielkiej Brytanii. Pielęgniarki opiekują się tam chorymi w domu.

Najważniejszym celem całej akcji było uświadomienie społeczeństwa potrzebna jest pomoc  nieuleczalnie chorym oraz jak ważna jest też edukacja o roli drugiego człowieka wobec ciężko chorych i umierających. Przybliżona została idei wolontariatu i uwrażliwienie ludzi na potrzeby jakie mają w czasie pobytu w hospicjum pacjenci nieuleczalnie chorzy oraz ich rodziny.

polanadz.jpg
Członek Zarządu Rafał Kępski podczas kampanii Pola Nadziei