XXII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej

W sobotę w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbył się XXII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej. Powiat Myszkowski reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski.

piesn1.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak podczas koncertu

Wykonawcy zaprezentowali się w kilku kategoriach wokalnych i wiekowych. W repertuarze znalazły się pieśni i piosenki żołnierskie, ale również współczesnych polskich piosenkarzy i zespołów, m.in. Edyty Geppert, Andrzeja Rosiewicza i Republiki.

W KATEGORII SOLISTÓW 10 – 12 LAT:
I MIEJSCE: AMELIA CIERPIAŁ – Szkoła Podstawowa Nr31 W Częstochowie
I MIEJSCE: BARTOSZ BĄK – Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach
I MIEJSCE: WIKTORIA SIUDYKA – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Dąbrowie Górniczej
II MIEJSCE: MARCELINA CABAN – Szkoła Podstawowa w Nieradzie
II MIEJSCE: AMELIA KITA – Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Pradłach
III MIEJSCE: KACPER PRZYBYLSKI – Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej AKORD w Częstochowie
WYRÓŻNIENIE: GABRIELA PANTAK – Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Pradłach

W KATEGORII SOLISTÓW 13 – 15 LAT:
I MIEJSCE: ALEKSANDRA PŁÓCIENNIK – Szkoła Podstawowa Nr1 w Zawierciu
W KATEGORII SOLISTÓW 16 – 25 LAT:
I MIEJSCE: PIOTR WOLDAN – VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie