Prezentacja stołów wigilijnych w Poraju

W minioną niedzielę w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju odbyła się Prezentacja potraw bożonarodzeniowych i koncert kolęd. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Powiat Myszkowski reprezentowała Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo.

stoly2.jpg
Wicestarosta Myszkowski  Anna Socha – Korendo, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera i Dyrektor GOK w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk razem z laureatkami konkursu
na Najładniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową

Swoją obecnością zaszczycili Wicestarosta Myszkowski  Anna Socha – Korendo, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, Wicewójt Gminy Poraj  Katarzyna Kaźmierczak, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pawłowski, radni: Małgorzata Rodek i Andrzej Ludwikowski, ks. Marek Latos  proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Jastrzębiu oraz kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Gminy Poraj Andrzej Kozłowski.

W części artystycznej wystąpili: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Poraj”, Zespół „Nastolatki”, Zespół „Plus Minus” oraz Orkiestra Dęta z Poraja. Zespoły wprowadziły uczestników w świąteczny nastrój.

Podczas koncertu odbyło się również oficjalne wręczenie nagród laureatom V Gminnego Konkursu Plastycznego dla Dorosłych i Młodzieży na Najładniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową.

stoly1.jpg
Laureaci konkursu kategoria: klasy VII SP i klasy gimnazjalne

Najlepsi w tym roku – zdaniem jury – okazali się:

I miejsce- NATALIA KUCHARSKA – SP Żarki Letnisko
II miejsce- MARIA JANUSIEWICZ - SP Żarki Letnisko
III miejsce – WERONIKA SOWIŃSKA – SP Żarki Letnisko
Wyróżnienia- ZOFIA BĄCZYŃSKA - SP Żarki Letnisko
JAKUB ŚLĘZAK – SP Poraj

kategoria: dorośli:
I miejsce – ANNA PASEK
II miejsce – KAMILA GAJZNER i MARIA BULSKA
III miejsce – AGNIESZKA GŁÓD i OLGA NIEMCZYK
Wyróżnienia: BOGUSŁAWA DOBOSZ

Panie z KGW Kalina przygotowały Prezentację Potraw Bożonarodzeniowych. Na stołach można było znaleźć pięknie pachnące przysmaki. Każdej z potraw można było spróbować. Nad całością tego kulinarnego przedsięwzięcia czuwała Jolanta Zalega, która wymyśliła całą listę potraw do prezentacji.

Niedzielny koncert był też okazją do podziękowań za całoroczną współpracę, które Gminny Ośrodek Kultury skierował m.in. do: Starostwa Powiatowego, Rady Gminy Poraj, Urzędu Gminy Poraj.

Pamiątkowe, świąteczne skrzaty wykonane przez uczestników Centrum Integracji Społecznej powędrowały do: Wicestarosty Myszkowskiego Anny Sochy-Korendo, Wicewójt Katarzyny Kaźmierczak, Przewodniczącego Rady Gminy Poraj Andrzeja Pawłowskiego, kierownika Referatu Komunikacji Społecznej Andrzeja Kozłowskiego oraz Adama Grajdka pierwszego Dyrektora GOK-u. Podziękowania dla pana Adama były związane z obchodzonym w tym roku przez GOK jubileuszem 40-lecia działalności.

stoly3.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo odbiera skrzata wykonanego przez uczestników Centrum Integracji Społecznej

stoly7.jpgstoly4.jpgstoly5.jpgstoly6.jpg
Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu