Konkurs „Nie zadowalajcie się miernotą”

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta wręczył nagrody laureatom IV Powiatowego Konkursu pod hasłem „Nie zadowalajcie się miernotą”, który odbył się w Pińczycach w związku z dniem wspomnienia o św. Janie Pawle II.

Program artystyczny, przygotowany przez uczniów gimnazjum w Pińczycach, pod kierunkiem J. Balińskiej, B. Korusiewicz oraz Anny Szewczyk został utrzymany w tonie filozoficznej zadumy nad życiem ludzkim – doczesnym i wiecznym. Wykorzystano w tym celu Tryptyk Rzymski Jana Pawła II, będący właśnie filozoficzną syntezą Jego rozmyślań.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Bogdan Sadowski - ekspert ds. programowych Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Wojciech Picheta – Starosta Myszkowski, Jacek Ślęczka – Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Zofia Jakubczyk –Prezes Miedzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie.

Jednym z punktów uroczystości była prezentacja multimedialna pt. Misyjna ofensywa Jana Pawła II, której przedmiotem była współpraca biskupa, kardynała i papieża z doktor Wandą Półtawska w zakresie obrony godności osoby ludzkiej.
Komisja w składzie: Iwona Buła, Bogusława Balińska, Beata Korusiewicz, Jadwiga Balińska przyznała następujące miejsca:

W kategorii Szkół Podstawowych:
I Miejsce – Wiktoria Duda - SP Pińczyce
II Miejsce - Michał Kruzel - Sp Nr 2 Myszków
III miejsce – Magdalena Orda - Sp Siedlec Duży
Wyróżnienie – Tycjan Mendel - Sp Pińczyce
Wyróżnienie – Hubert Kwiatkowski - Sp Żarki
Wyróżnienie – Julia Kocot - Sp Siedlec Duży

W kategorii Szkół Gimnazjalnych:
I Miejsce – Jakub Kanapik - Gimnazjm Lgota Górna
II Miejsce – Klaudia Kubik - Gimnazjum Pińczyce
III Miejsce – Patrycja Kulak - Gimnazjum Kozieglowy
Wyróżnienie – Konrad Janas - Gimnazjum Pińczyce
Wyróżnienie – Maria Buła - Gimnazjum Nr 4 Myszków
Wyróżnienie - Ilona Panek- Gimnazjum K. Górskiego Poraj
Wyróżnienie - Klaudia Tkacz - Gimnazjum Pińczyce

W kategorii Szkół Średnich:
I Miejsce – Magdalena Auguścik – LO im. T. Kościuszki Żarki
II Miejsce – Karolina Morawiec – ZS im. E. Kwiatkowskiego – technikum ekonomiczne Myszków
III Miejsce – Klaudia Kitala – LO im. mjr. H. Sucharskiego Myszków
Wyróżnienie – Katarzyna Nawrocka – LO im. mjr. H. Sucharskiego
Wyróżnienie – Kamila Jackowska - LO im. mjr. H. Sucharskiego
Wyróżnienie – Karina Dorobisz – LO im. T. Kosciuszki

Celem konkursu jest wskazywanie na autorytety, a także propagowanie takich wartości jak miłość, przyjaźń, szacunek, tolerancja oraz otwarcie się na drugiego człowieka. Zmiany, bowiem w przestrzeni społecznej, które obserwujemy współcześnie, są niepokojące. Jedną z nich jest wypieranie i marginalizacja społecznej przestrzeni moralnej i zastępowanie jej przez przestrzeń estetyczną.
Fundatorami nagród była Rada Rodziców Zespołu Szkół w Pińczycach oraz Starosta Myszkowski Wojciech Picheta.

Starosta Myszkowski (z lewej) i Burmistrz Jacek Ślęczka (z prawej) wręczali nagrody laureatom

jp1_529020655.JPG