III Turniej Sportowy w "Oczku"

Trzeci Turniej Sportowy w Galerii Oczko pod patronatem Starosty Myszkowskiego Wojciecha Pichety okazał się wielkim sukcesem. Tym razem młodzież i dorośli rywalizowali w badmintonie. Starostwo Powiatowe w Myszkowie wsparło imprezę, fundując nagrody dla najlepszych uczestników.

W turnieju wzięli udział reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najpierw przeprowadzono kwalifikacje, które odbyły się w kilku miejscowościach powiatu. Najlepsi zawodnicy awansowali do turnieju finałowego, który odbył się w Galerii Oczko. Rywalizacja przebiegała w formie zarówno indywidualnej, jak i drużynowej.

Dodatkową atrakcją tegorocznego turnieju były otwarte rozgrywki dla mieszkańców.

W całym turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników z 12 szkół.
Nagrody dla najlepszych wręczył Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Prezes Galerii Oczko Benedict Kotzur.

Poniżej przedstawiamy ostateczną klasyfikację:

I. Szkoły podstawowe:

Drużynowo Szkoły Gimnazjalne:
I miejsce Gimnazjum Koziegłowy
II miejsce Gimnazjum nr1 Myszków

III. Szkoły Ponad Gimnazjalne:

I miejsce Adrianna Liszewska L.O. Myszków
II miejsce Weronika Szmukier L.O. Koziegłowy
III miejsce Klaudia Filipowicz L.O. Żarki Miasto

I miejsce Adam Michalczyk L.O. Myszków
II miejsce Mateusz Błaszczyk L.O. Myszków
III miejsce Daniel Picheta L.O. Myszków

Drużynowo Szkoły Ponad Gimnazjalne:
I miejsce L.O. Myszków
II miejsce L.O. Koziegłowy
III miejsce L.O. Żarki Miasto

Nagrodę główną komplet do badmintona (stojaki, siatka, rakiety) ufundowaną przez Starostę Myszkowskiego Wojciecha Pichetę za osiągnięcie najlepszych wyników sportowych kategoriach szkół ponadgimnazjalnych tak wśród dziewcząt jak i chłopców zdobyło Liceum Ogólnokształcące w Myszkowie.
Zawodnicy byli prowadzeni przez przez nauczyciela wf-u Adama Staroskę.

Analogiczna nagroda w postaci kompletu do badmintona ( stojaki, siatka, rakiety), ufundowana przez Prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Ryszarda Woszczyka za osiągnięcie najlepszych wyników sportowych kategoriach szkół gimnazjalnych, tak wśród dziewcząt jak i chłopców, powędrowała do Gimnazjum w Koziegłowach. Opiekunem zawodników jest nauczyciel wf-u - Aneta Myrmus.

Podobna nagroda główna - komplet do badmintona (stojaki, siatka,rakiety), ufundowana przez Prezesa Galerii Kupieckiej OCZKO Benedicta Kotzura za osiągnięcie najlepszych wyników sportowych kategoriach szkół podstawowych, tak wśród dziewcząt jak i chłopców trafiła do Szkoły Podstawowej w Poraju.
Uczniowie prowadzeni byli przez Tadeusza Brzozowskiego i Andrzeja Pawłowskiego.

IV. Turniej open dla mieszkańców Myszkowa i Powiatu Myszkowskiego:
Kategoria Oldboy Open:
I miejsce Paweł Skuła
II miejsce Piotr Szulc
III miejsce Marcin Gwardyś

Turniej zorganizowano celem popularyzacji badmintona wśród młodzieży szkolnej i cel ten osiągnięto. Turniej został bardzo przychylnie przyjęty przez środowiska szkolne, czego potwierdzeniem jest wskazanie wszystkich szkół by w przyszłym roku ponownie zorganizować turniej badmintona, ale w I połowie kwietnia. Pomimo braku tradycji badmintona w tym regionie liczba uczestników turnieju jest bardzo zadowalająca.

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta wręcza nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii open

Laureaci Turnieju na wspólnej fotografii

bad1_235431094.JPG