Promują Myszków

„Promotor Myszkowa” – coroczna gala, podczas której wyróżnione zostają osoby i przedsiębiorstwa, promujące Myszków poprzez swoją działalność – odbyła się już po raz dziesiąty. Wśród gości zaproszonych byli reprezentanci Powiatu Myszkowskiego.

Warto dodać, że obok „Promotora” przyznawane są także statuetki „Przyjaciel Miasta” i „Mecenas Kultury”. Jubileuszowa gala została pieczołowicie przygotowana, obok części oficjalnej, istotnym elementem były akcenty artystyczne w wykonaniu 15-osobowej orkiestry „Myszkowia Band”.

Całość poprowadzili Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak i Katarzyna Miklas. Niezwykle szacownym gościem był Premier Jerzy Buzek, który odczytał laudację. Wśród zaproszonych gości znaleźli się reprezentujący Powiat Myszkowski – Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Radny Powiatu Rafał Kępski, Sekretarz Powiatu Myszkowskiego Ryszard Chachulski, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Mariusz Musialik, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marek Węgrzynowicz.

Statuetki i wyróżnienia przyznano w następujących kategoriach:

Duże i małe przedsiębiorstwo statuetka „Promotor Myszkowa” dla Firmy P.P.H.U. Marcus Marek Bartoszek

Małe i mikroprzedsiębiorstwo:
Wyróżnienie – Firma POL-ITAL Urszula Jędrusińska
Statuetka „Promotor Myszkowa” – Salon Fryzjerski „Jawornik” Zbigniew Jawornik

Kultura:
Wyróżnienie – Izabela Skabek, Klub Plastyków Nieprofesjonalnych, Zespół Estradowy „Eskadra”
Statuetka „Promotor Myszkowa” – Katarzyna Miklas, Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik

Sport:
Wyróżnienie – Tamara Koczur, Tadeusz Garncarz
Statuetka „Promotor Myszkowa” – Miłosz Wodecki

Entuzjasta Myszkowski:
Wyróżnienie: Radosław Haluk, Tomasz Rak
Statuetka „Promotor Myszkowa” – Andrzej Skowron

Przyjaciel Miasta:
Statuetka dla posłanki RP Izabeli Leszczyny

Mecenas Kultury:
Statuetka dla Iwony i Waldemara Kitalów

Diamentowa Statuetka:
Dla zdobywcy trzech statuetek – Firma Sokpol

Uroczystość po raz kolejny dowiodła, że w Myszkowie jest bardzo wiele osób, które będąc zaangażowane w rozmaite sfery działalności, gotowe są poświęcić swój czas i wykorzystać talenty oraz umiejętności dla promocji miasta. Na uwagę zasługuje fakt, że wyróżnieni często realizują swoje pasje zupełnie bezinteresownie, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju kulturalnego i sportowego miasta. Duże i małe firmy wpływają na aktywność gospodarczą Myszkowa i promują go w całym kraju i poza granicami Polski. Wszystko to razem sprawia, że społeczność Myszkowska jest wszechstronna i bogata kulturowo.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

W pierwszym rzędzie zasiedli m.in.: od lewej: Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Dyrektor PUP Marek Węgrzynowicz, Radna Rady Miasta Myszkowa Zofia Jastrzębska, Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski, Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Poseł Grzegorz Sztolcman, Posłanka Izabela Leszczyna, Dagmara Żak, Małgorzata Handzlik, Premier Jerzy Buzek, Ks. Proboszcz Stefan Jachimczak

Zdobywcy Statuetki "Promotor Myszkowa" w kategorii kultura: Katarzyna Miklas, Sebastian Ruciński (Radny Rady Powiatu Myszkowskiego), Tomasz Wójcik
LUT

2084/4243