Ponad 2 miliony dla Powiatu Myszkowskiego

Powiat Myszkowski otrzymał promesę na dotację sięgającą ponad 2 milionów zł. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje o charakterze drogowym. W imieniu Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego promesę odebrała z rąk Wojewody Śląskiego Piotra Litwy Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

Pieniądze na kolejną inwestycję powiatową pochodzą z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W ramach podziału funduszy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych Powiat Myszkowski otrzymał promesę w wysokości 2.132.000 zł. Dzięki tym pieniądzom podjęte zostaną ważne dla gminy Niegowa inwestycje.

Wykonana zostanie przebudowa drogi powiatowej nr 3807S na odcinku Bliżyce-Sokolniki. Wysokość dofinansowania to 2.100.000 zł. Inwestycja może zostać rozpoczęta w lipcu, a jej zakończenie jest planowane w tym roku.

Ponadto dzięki wsparciu w wysokości 32.000 zł będzie sporządzona dokumentacja projektowo-budowlana w ramach zadania „Zabezpieczenie osuwiska na skarpie wykopu drogowego w ciągu drogi powiatowej nr 1016S relacji – gr. z powiatem częstochowskim – Bystrzanowice – Mzurów – skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1015S Niegowa- skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 789 w miejscowości Mzurów na terenie gminy Niegowa.”

Umowa na przekazanie dotacji zostanie podpisana po przekazaniu przez Powiat Myszkowski odpowiednich dokumentów, co ma nastąpić do 29 maja 2015 r.

Wicestarosta Anna Socha-Korendo odbiera z rąk Wojewody Piortra Litwy promesę na dotację dla Powiatu Myszkowskiego

Swoje promesy odebrali również przedstawiciele gmin z Powiatu Myszkowskiego; tu: na wspólnym zdjęciu z Wojewodą Piotrem Litwą: Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski
LUT

2080/4238