Powiatowy Konkurs Kolęd

Konkurs kolęd od lat organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu, która promuje wśród młodych ludzi tradycje śpiewanie kolęd i pastorałek. Powiat Myszkowski jak co roku jest współorganizatorem konkursu. Podczas finałowej gali nagrody wręczała Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo.

konkurs.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo , Wicewójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu Jadwiga Kidawa, Sekretarz Gminy Poraj Maria Magdalena Gurbała, Inspektor ds. Promocji Urzędu Gminy Poraj Paweł Krzyczmonik, nauczyciel muzyki Urszula Pluta razem z laureatami konkursu na scenie

We wtorek na scenie w Sali widowiskowo-kinowej Bajka w Poraju stanęło 37 solistów z 15 szkół Powiatu Myszkowskiego. Każdy z nich wykonał wybraną przez siebie kolędę. Wszystkie prezentacje charakteryzowały się pomysłowością i oryginalnością wykonania.

Komisja konkursowa w składzie: sekretarz Gminy Poraj Maria Magdalena Gurbała, nauczyciel muzyki Urszula Pluta i inspektor ds. promocji Urzędu Gminy Poraj Paweł Krzyczmonik, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność wykonania linii melodyczno-rytmicznej, intonację i całokształt występu, po wysłuchaniu wszystkich uczestników i trudnych naradach, wskazała następujących zwycięzców:
•    Kat. Szkoły Podstawowe kl. I-III
        I miejsce: Hubert Kocot (SP Pińczyce)
        II miejsce: Milena Czernecka (SP Poraj)
        III miejsce: Jagoda Bojanek (SP Poraj)

Wyróżnienia: Karolina Florek (SP nr 3 Myszków) i Weronika Szczerba (SP Poraj)

•    Kat. Szkoły Podstawowe kl. IV-VI:
        I miejsce: Katarzyna Łabuś (SP Poraj) i Daria Rapczon (SP nr 2 Myszków)
        II miejsce: Patryk Nowak (SP Koziegłówki) i Patrycja Olsińska (SP Poraj)
        III miejsce: Karolina Garleja (SP Lgota Górna) i Julia Głobińska (SP Lgota Górna)

Wyróżnienia: Weronika Czerwik (SP Koziegłowy), Paulina Musialik (SP Gniazdów), Zofia Wnuk (SP Choroń) i Kinga Żak (SP Cynków).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy dodatkowo odebrali puchary oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Starostę Powiatu Myszkowskiego – Dariusza Laseckiego i Wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę. Nagrody wręczyła Wicestarosta Myszkowski Anna Socha –Korendo, Wicewójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu Jadwiga Kidawa oraz członkowie jury konkursowego. Koordynatorami wydarzenia byli dyrektor Jadwiga Kidawa oraz nauczyciele Marta Łysek i Rafał Polegaj
Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu
STY