Plan inwestycyjny za rok 2016 – realizacja 81,05%

Powiat Myszkowski zrealizował plan inwestycyjny w roku 2016 na poziomie 81,05% w ramach wydatków majątkowych.

Jest to bardzo dobry wynik, co oznacza, że Powiat Myszkowski dużo inwestował w ubiegłym roku.

Nadmieńmy, że w miesięczniku Gazeta Demokratyczna pojawiła się nieprawdziwa informacja, jakby wykonanie planu miało nie przekroczyć 10%. Jest to wiadomość prasowa wprowadzająca w błąd czytelników.

Wyjaśniamy więc, że z planowanych 9 240 719 zł wykonano 7 489 807,57 zł, co stanowi 81,05%. Spośród ważnych inwestycji, które złożyły się na ostateczny wynik wydatków inwestycyjnych warto wymienić przede wszystkim szereg inwestycji drogowych łącznie na sumę 5 102 690,23 zł, w tym: budowa chodnika w Trzebniowie na odcinku 1300 m (wspólnie z Gminą Niegowa), przebudowa drogi powiatowej od skrzyżowania z DK-1 Wojsławice -Cynków na długości 4,520 km; budowa chodnika w Pińczycach , ulica Ogrodowa w ramach przebudowy drogi powiatowej Nr 3803S na długości 785 m (wspólnie z gminą Koziegłowy); budowa chodnika w Winownie ul. Opolska na długości 990 m (wspólnie z gminą Koziegłowy); przebudowa drogi powiatowej od skrzyżowania z DW 789 – Lgota Górna-Lgota Mokrzesz-Kuźnica Nowa na długości 3,45 km (wspólnie z gminą Koziegłowy); przebudowa chodnika w ciągu drogi powiatowej ul. Częstochowskiej w Żarkach na odcinku od ul. Mickiewicza do końca zabudowań na długości 245 m (wspólnie z gminą Żarki); przebudowa drogi powiatowej nr 1712S Niegowa – Ogorzelnik, odcinek ul. Bankowa w miejscowości Niegowa na długości 0,682 km (wspólnie z gminą Niegowa).

W ubiegłym roku Powiat Myszkowski przeznaczył środki m.in. na przebudowę starej części Szpitala w Myszkowie – 778 tys. zł. Na rok następny zaplanowane jest na ten cel 2 mln zł. Warto przypomnieć, że 900 tys. zł zostało przeznaczone na zakup karetek dla Szpitala Powiatowego.
Nie zabrakło inwestycyjnych wydatków w szkołach ponadgimnazjalnych – Zespole Szkół nr 1 w Myszkowie i Zespole Szkół w Żarkach.

Realizacja planu inwestycyjnego w ramach wydatków majątkowych w zakresie 81,05% jest wymiernym wskaźnikiem, wskazującym na różnorodność i szeroki zakres inwestycji.
Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu
STY