Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przygotowania szkół do rozpoczęcia roku szkolnego

Przygotowania szkół do rozpoczęcia roku szkolnego

Szkoły średnie, dla których organem prowadzącym jest Powiat Myszkowski są bardzo dobrze przygotowane na przyjęcie uczniów. Wszystkie placówki intensywnie pracują również nad przystosowaniem warunków pod kątem sytuacji epidemiologicznej. Przygotowania będą trwały do końca wakacji.
 
W Liceum Ogólnokształcącym przeprowadzono przegląd i dokonano niezbędnych napraw pieców grzewczych w kotłowni, wyremontowano i pomalowano część korytarza prowadzącego na salę gimnastyczną oraz część szatni.
Obecnie placówka zakupiła maseczki ochronne i płyn dezynfekujący oraz przyłbice ochronne w ilości 60 szt.
Został także sprowadzony stojak automatycznego dozownika płynów odkażających
W trakcie opracowania jest wewnętrzny regulamin zawierający procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, w oparciu o który będą przebiegały zajęcia.
 
Zespół Szkół w Żarkach również się intensywnie przygotowuje. Szkoła ma już dysperensy do dezynfekcji rąk, płyny dezynfekujące powierzchni i używane przedmioty. Placówka zaopatrzyła się również termometry. Wydzielone zostało izolatorium dla osób z podejrzeniem zachorowania. Plan lekcji ma zostać dostosowany do wytycznych, aby ograniczyć przemieszczanie się uczniów.
Szkoła zgłosiła zapotrzebowanie na materiały ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji).
Jest przygotowany regulamin funkcjonowania szkoły, który zostanie zamieszczony na stronie placówki.
 
Zespół Szkół nr 1 w Myszkowie jest również przygotowany do nowego roku szkolnego. Nie występują trudności z organizacją nauczania i zapewnione będzie bezpieczeństwo uczniów.
Szkoła przestrzega wszystkich wytycznych GIS, MZ i MEN.
 
W Zespole Szkół nr 2 przeprowadzono remont szatni uczniowskiej oraz zakupiono szafki dla uczniów. Pomalowany został również hol szkolny. W związku z zagrożeniem Covid-19 opracowywane są procedury postępowania. Szkoła została zaopatrzona w ramach programu Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej automatyczny dozownik płynu do dezynfekcji rąk, który został ustawiony przy wejściu do szkoły. Otrzymano również 50 litrów płynu do dezynfekcji rąk, oraz czekamy na dostawę następnych 180 litrów płynu do dezynfekcji. Pracownicy i nauczyciele szkoły zostali zaopatrzeniu w maseczki i przyłbice, oraz rękawiczki jednorazowe. W szkole wdrażany jest dziennik elektroniczny, który będzie służył nie tylko bieżącej ewidencji pracy nauczycieli, ale także do zdalnego nauczania.

26

SIE

2020

564

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.