Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wezwanie przez Wojewodę Śląskiego Rady Powiatu do podjęcia uchwały w sprawie odwołania Starosty Myszkowskiego

W związku z wezwaniem przez Wojewodę Śląskiego Rady Powiatu do podjęcia uchwały w sprawie odwołania starosty i informacjami prasowymi w tym temacie, zamieszczam komplet materiałów źrodlowych dotyczących tej sprawy.

Członkiem Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Myszkowie jako Ryszard Chachulski - osoba fizyczna byłem do 31 grudnia 1998 r. W związku z wyborem mnie na funkcję Starosty Myszkowskiego złożyłem rezygnację (obejrzyj dokument).

W dniu 27 sierpnia 1999 r. Rada Powiatu podjęła Uchwałę Nr IX/46/99 (obejrzyj dokument) w sprawie przystąpienia Powiatu Myszkowskiego w charakterze członka do Banku Spółdzielczego w Myszkowie oraz określenia wysokości wniesienia udziału.

W dniu 9 czerwca 2000 roku Prezes Banku Spółdzielczego w Myszkowie zwróciła się z prośbą o upoważnienie przedstawiciela Powiatu Myszkowskiego do kandydowania do Rady Nadzorczej w imieniu członka - osoby prawnej (obejrzyj dokument).

W wykonaniu Uchwały Nr IX/46/99 Rady Powiatu, o której wyżej mowa, Zarząd Powiatu upoważnił mnie do reprezentowania Powiatu Myszkowskiego na Zebraniu Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Myszkowie oraz do kandydowania do Rady Nadzorczej Banku w imieniu członka - osoby prawnej (obejrzyj dokument).

W dniu 26 lutego złożyłem pisemną rezygnację z członkowstwa w Radzie Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Myszkowie (obejrzyj dokument).

2 czerwca 2004 r. Przewodniczący Rady Powiatu wystąpił z zapytaniem do Wojewody Śląskiego, czy Starosta Myszkowski naruszył prawo zasiadając w Radzie Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Myszkowie jako reprezentant osoby prawnej (obejrzyj odpowiedź Wojewody Śląskiego).

Załączam również wezwanie Wojewody Śląskiego Rady Powiatu Myszkowskiego do podjęcia uchwały w sprawie odwołania mnie ze stanowiska Starosty Myszkowskiego (obejrzyj dokument).

Powyższe materiały publikuję w celu zapoznania społeczeństwa ze stanem faktycznym, celem wyciągnięcia własnych opinii.

Z poważaniem
Ryszard Chachulski
Starosta Myszkowski

15

LUT

2006

94291

razy

czytano

admin

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.