Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Od dnia 2 maja 2006 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 20 kwietnia 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz.U. Nr 70, poz. 489), wprowadzające nowy, unijny wzór tablic rejestracyjnych.
Nowy wzór tablic rejestracyjnych oznacza, że w lewej części tablicy na niebieskim tle znajduje się symbol Unii Europejskiej (12 pięcioramiennych gwiazdek barwy żółtej, ułożonych na obwodzie okręgu) oraz znak z literami "PL" barwy białej wyróżniający państwo rejestracji pojazdu.

Tablice rejestracyjne wydane przez organy rejestrujące do dnia 1 maja 2006 r. zachowują ważność.
Na wniosek właściciela pojazdu Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego może dokonać za opłatą, wymiany dotychczasowych tablic rejestracyjnych na tablice nowego wzoru, z zachowaniem dotychczasowego numeru rejestracyjnego.

Dotychczasowe opłaty za wydanie tablic rejestracyjnych nie ulega zmianie.

Zachowuje się również wzór nalepki kontrolnej umieszczanej na przedniej szybie pojazdu z flagą Polski i znakami "PL".

Jest jednak nowy zapis prawny dla wszystkich kierujących, wybierających się pojazdem zarejestrowanym na nowym wzorze tablic rejestracyjnych, ci kierowcy na samochodach obowiązkowo będą musieli posiadać w widocznym miejscu naklejkę "PL".

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Myszkowie przystąpił już do rejestrowania pojazdów, wydając nowy wzór tablic rejestracyjnych.

05

MAJ

2006

39918

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.