Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Umowa na modernizację Słowackiego podpisana!!!

W miniony piątek 15 września br. w Starostwie Powiatowym w Myszkowie podpisano umowę z wykonawcą robót modernizacyjnych na drodze powiatowej, ulicy Słowackiego w Myszkowie.
Komisja przetargowa w dniu 31 sierpnia wyłoniła wykonawcę robót, którym został Zakład Inżynieryjno - Budowlany FAJKIER Sp.j. z Poręby, a partnerem wykonawcy PRD-M "MYSZKÓW" Sp. z o.o. z siedzibą w Żarkach.
Umowa podpisana została ze strony Powiatu przez Starostę Ryszarda Chachulskiego, Wicestarostę Henryka Żywiołka i Skarbnika Powiatu Dorotę Sędzielewską, natomiast ze strony konsorcjum, przez Prezesa Zarządu Alicję Fajkier.


fot.:Andrzej Kozłowski

Wartość inwestycji po przetargu wynosi 10 mln zł, z czego ponad 7,8 mln - środki unijne pozyskane z EFRR przez Powiat Myszkowski.
Inwestycja pn. "Przebudowa drogi powiatowej DP S 3810 ul. Słowackiego w Myszkowie o dł. 4,294 km" polega na przebudowie istniejącej nawierzchni z poszerzeniem do 6,0 m, budowie chodników, wjazdów na posesje, budowie kanalizacji deszczowej oraz wykonaniem kolektora kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami i separatorami.
"Cieszy fakt, że doprowadziliśmy tą inwestycję do momentu , w którym na tej drodze mogą się rozpocząć prace modernizacyjne. To ważna inwestycja. Rozwiązujemy w ten sposób problem odwodnienia, dla mieszkańców ulicy Słowackiego i nie tylko tej ulicy" - powiedział tuż po podpisaniu umowy Starosta Ryszard Chachulski.

Roboty drogowe rozpoczną się w sobotę 30 września br., na dwóch odcinkach drogi jednocześnie. Od ulicy Koziegłowskiej na Nowej Wsi wykonywana będzie kanalizacja deszczowa, natomiast z przeciwległego kierunku, strony od Placu Dworcowego, kanalizacja sanitarna.

Roboty drogowe potrwają do 30 października 2007 roku.
W okresie realizacji inwestycji, na tej drodze będą występowały utrudnienia w ruchu, za które już dziś chcielibyśmy przeprosić wszystkich użytkowników ulicy Słowackiego, mieszkańców i przejezdnych, lecz z uwagi na zakres wykonywanych robót oraz celem zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego, koniecznością będzie okresowe wyłączanie odcinków tej drogi z ruchu - powiedział Starosta.

21

WRZ

2006

90837

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.