Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

1 września, w 67 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, w Myszkowie odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem tego wydarzeniem.
W uroczystościach organizowanych przez samorząd miejski, wzięli udział kombatanci, władze powiatu ze Starostą Ryszardem Chachulskim i Wicestarostą Żywiołkiem na czele, władze miasta, młodzież, dyrekcja i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. Pod obeliskiem złożono wiązanki kwiatów i oddano cześć pomordowanym.

Kontakt z coraz mniej licznym gronem uczestników i świadków wydarzeń sprzed z górą sześćdziesięciu lat był dla zgromadzonej na uroczystości młodzieży, nieocenioną, żywą lekcją historii.

1 września to nie tylko rocznica wybuchu wojny, ale też Dzień Kombatanta.
Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości odbyło się wspomnieniowe spotkanie kombatantów i żołnierzy skupionych w Związku Żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego.


fot.: Andrzej Kozłowski

Udział w refleksyjnej uroczystości wzięli przedstawiciele trzech lokalnych kół działających na terenie Powiatu Myszkowskiego.
W spotkaniu, któremu przewodniczył Prezes powiatowego koła Związku Czesław Miklas, uczestniczyli Starosta Myszkowski Ryszard Chachulski, Wicestarosta Henryk Żywiołek, Radny Rady Powiatu w Myszkowie - Sławomir Zalega i Wójt Gminy Niegowa - Eugeniusz Madej.


fot.: Andrzej Kozłowski

"...Rocznica tragicznego Września 1939 roku jest zarazem Świętem Weterana, w którym ożywiamy narodową pamięć o żołnierskiej służbie Polsce. Stało się to już dobrą tradycją, że corocznie w tym dniu, spotykamy się razem. Chcemy, aby doceniony był żołnierski i kombatancki wysiłek..." - powitał tymi słowami, wszystkich zebranych, Wicestarosta Żywiołek.
Kombatantom i wszystkim zebranym czas umilił występ zespołu "ESKADRA", złożonego z członków Związku.

04

WRZ

2006

37727

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.