Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Od 1 października br. nowy Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Na sesji w dniu 29 września br. Rada Powiatu odwołała, w związku z przejściem na emeryturę, dotychczasowego rzecznika Ewę Będkowką -Kołacz, powołując w jej miejsce Jolantę Trebisz - Kręska.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów zapewnienia bezpłatne poradnictwo konsumenckie i informację prawną w zakresie ochrony interesów konsumentów, występuje do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów. Ponadto rzecznik może wytaczać powództwa na rzecz konsumentów oraz wstępować, za ich zgodą, do toczącego się postępowania w sprawach o ochronę interesów konsumentów, w sprawach o wykroczenia na szkodę konsumentów być oskarżycielem publicznym w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Wprowadza elementy wiedzy konsumenckiej do programów nauczania w szkołach publicznych.
Rzecznik podlega bezpośrednio Radzie Powiatu i tylko przed nią ponosi odpowiedzialność. Tym niemniej zatrudniony jest w Starostwie Powiatowym, a czynności w sprawach z zakresu prawa pracy wykonuje wobec niego starosta.

Tylko w tej kadencji Rady rzecznik konsumentów udzielił ponad 300 osobom porad prawnych w zakresie ochrony konsumentów.
Porady udzielane były gł. w zakresie: bankowości i finansów, ubezpieczeń, systemów argentyńskich, dostaw energii, motoryzacji, turystyki i hotelarstwa, usług remontowo - budowlanych, odzieży i obuwia, umów.
Wśród porad i interwencji były także: telefony komórkowe, płyty CD, sprzęt rehabilitacyjny, szkoły języków obcych oraz internetowe i katalogowe zakupy

Konsumenckich porad prawnych Powiatowy Rzecznik Konsumentów udziela w pok. 307 na III piętrze Starostwa Powiatowego we wtorki w godz. 9.00 do 11.00 i czwartki 10.00 - 14.00 oraz pod nr tel. 34/315-91-48, fax 34/315-91-60 w godzinach swojego urzędowania.

06

PAŹ

2006

96982

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.